Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Firestone Multiseason

Firestone Multiseason - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Firestone Multiseason to opona wielosezonowa, wyprodukowana przez amerykańską firmę, łączącą w swoich produktach atrakcyjną cenę i wysokie, harmonijne parametry. Dzięki dopracowanej formie pozwala ona na bezpieczne podróżowanie w umiarkowanym klimacie przez cały rok. Wśród najważniejszych zalet tego modelu warto wymienić:

  • efektywne odprowadzanie wody, które minimalizuje ryzyko aquaplaningu,
  • doskonałą elastyczność w zmiennych temperaturach i warunkach pogodowych,
  • optymalną przyczepność na każdej nawierzchni.

Opony Firestone Multiseason

Opony Firestone Multiseason są przeznaczone do samochodów osobowych, poruszających się na kołach w rozmiarze od 13 do 16 cali. Sprawdzają się latem i zimą zarówno na lepiej, jak i gorzej utrzymanych drogach, umożliwiając sprawne przemieszczanie się po suchej, mokrej lub ośnieżonej nawierzchni. Dzięki swoim osiągom, cieszą się one bardzo dobrymi recenzjami użytkowników.

Model Firestone Multiseason brał udział w trzech testach opon. W 2016 roku w sprawdzianie Auto Bild, oceniającym rozmiar 205/55 R16, uzyskał on 10 miejsce. W 2018 roku w teście modelu 175/65 R14 prowadzonym przez ADAC, uplasował się na 5 miejscu. W tym samym roku wymiar 195/65 R15 wziął także udział w rankingu opon wielosezonowych, gdzie przyznano mu 21 spośród 27 dostępnych miejsc.

Opinie o Firestone Multiseason jako jego najważniejszą zaletę podają zachowanie na suchej nawierzchni. Model oferuje bardzo dobrą przyczepność i skrócone hamowanie na śniegu, a miękki bieżnik wpływa na skuteczne tłumienie nierówności, podnosząc komfort jazdy. Użytkownicy chwalą dobry stosunek jakości do ceny oraz brak objawów nadmiernego, przedwczesnego zużycia tego ogumienia.

Opony Firestone Multiseason będą odpowiednim wyborem dla kierowców, którzy:

  • chcą uniknąć wizyt u wulkanizatora i problemu magazynowania dwóch kompletów opon,
  • wymagają harmonijnych osiągów przez cały rok,
  • szukają opon wielosezonowych w atrakcyjnej cenie.

Bieżnik Firestone Multiseason


W modelu Firestone Multiseason zastosowano dokładnie przetestowany bieżnik, który sprawdzi się w każdych, zmiennych warunkach pogodowych. Duża ilość rowków wpływa na szybkie i skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego bez ryzyka utraty panowania nas samochodem. Jego optymalna rzeźba zapewnia doskonałą przyczepność i skróconą drogę hamowania. Dodatkowo pozwala on na precyzyjne manewrowanie samochodem, nie powodując poślizgów na mokrej czy ośnieżonej nawierzchni. Dzięki temu sprawdzi się w typowych, europejskich warunkach klimatycznych – zarówno latem, jak i zimą.

Bieżnik Firestone Multiseason

Opinie o oponieFirestone Multiseason


Etykieta Firestone Multiseason dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
C
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Firestone Multiseason uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony