Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Firestone Multiseason 2

Firestone Multiseason 2 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Firestone Multiseason 2 to całoroczny model, należący do klasy średniej. Zaprojektowany przez amerykańską markę z koncernu Bridgestone, oferuje zrównoważone osiągi w każdym sezonie oraz atrakcyjne proporcje właściwości jezdnych do ceny. Do jego najważniejszych zalet należą:

  • wysoka skuteczność hamowania na suchej i mokrej nawierzchni,
  • dobra przyczepność i kontrola nad pojazdem w każdych warunkach,
  • zoptymalizowana konstrukcja przekładająca się na wydłużoną trwałość.

Opony Firestone Multiseason 2

Opony Firestone Multiseason 2 to produkt dedykowany do samochodów osobowych, wyposażonych w koła o rozmiarze 13-18 cali, wpisujący się w potrzeby szerokiego grona właścicieli małych, średnich i większych pojazdów. Poszczególne rozmiary mogą być wyposażone w konstrukcję o podwyższonej nośności oraz pierścień chroniący felgę. Dodatkowo model ten został wyróżniony symbolem 3PMSF, potwierdzającym jego właściwości jezdne na śniegu.

Testy opon Firestone Multiseason 2 obyły się w 2020 roku. W rankingu Auto Bild przygotowanym dla wymiaru 205/55 R16 omawiany model uplasował się na 6 pozycji spośród 32 kontrolowanych egzemplarzy. Eksperci docenili go za trakcję i krótką drogę hamowania na śniegu oraz suchej nawierzchni, niskie zużycie oraz dobry stosunek jakości do ceny.

Opinie o Firestone Multiseason 2 podkreślają takie pozytywne aspekty tego ogumienia, jak bardzo dobra przyczepność na każdym typie nawierzchni oraz krótkie i skuteczne hamowanie. Kierowcy są zadowoleni z niskiego poziomu generowanego hałasu oraz znikomych objawów zużycia, sprzyjających wydłużonej eksploatacji, a zarazem atrakcyjnego wyglądu bieżnika, który pozytywnie wpływa na ogólną prezencję pojazdu.

Firestone Multiseason 2 będzie dobrym zakupem dla użytkowników:

  • poszukujących ogumienia całorocznego, które zarazem zostało wyróżnione certyfikatem alpejskim, gwarantującym dobre właściwości jezdne w zimowym sezonie,
  • chcących nabyć opony o wydłużonej żywotności,
  • zwracających dużą uwagę na przyczepność i przewidywalność kierowania.

Bieżnik Firestone Multiseason 2


W modelu Firestone Multiseason 2 będącym następcą popularnej wersji Multiseason zobaczymy kierunkowy bieżnik o kształcie litery V. Taki wzór efektywnie radzi sobie z odprowadzaniem wody i błota pośniegowego, zapewniając skuteczną ochronę przed aquaplaningiem oraz niezbędną przyczepność. Elastyczna mieszanka o zoptymalizowanej sztywności jeszcze bardziej poprawia osiągi tego ogumienia, a zarazem jest wyjątkowo trwała, umożliwiając wydłużoną eksploatację bez obaw o utratę właściwości.

Bieżnik Firestone Multiseason 2

Opinie o oponieFirestone Multiseason 2


Etykieta Firestone Multiseason 2 dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony