Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Firestone Winterhawk 3

Firestone Winterhawk 3 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Firestone wprowadza na rynek nowy model opony dla aut osobowych. Przeczytaj czym różni się Firestone Winterhawk 3 od poprzednich opon marki.

Producent opony Firestone Winterhawk 3 zaznacza, że ten model opony to godny następca cieszących się dużą popularnością wśród kierowców modeli Firestone Winterhawk 2 EVO i Firestone Winterhawk 2V EVO.

Testy producenta pokazują, że w porównaniu do tych dwóch modeli Firestone Winterhawk 3 gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo i pewne prowadzenie na mokrej i błotnistej nawierzchni. Opona zapewnia bardzo dobrą przyczepność na sypkim śniegu. Ten model opony występuje w rozmiarach od 14 do 17 cali.

Bieżnik Firestone Winterhawk 3


Bieżnik Firestone Winterhawk 3

Opinie o oponieFirestone Winterhawk 3


Beata Łangowska napisał(a):

5

Ocena: 5
Maciej napisał(a):

Jest to opona zimowa, a w tym roku niewiele zimy w zimie było. Ciężko mi ocenić zachowanie na śniegu ale poza tym opony w porządku. po jednym sezonie z wulkanizatorem stwierdziliśmy niemal brak zużycia (jazda w 99% po asfalcie). Za tą cenę świetne opony! Polecam!

Ocena: 5
Wiktor napisał(a):

Opony sprostały oczekiwaniom.

Ocena: 5
Radek napisał(a):

opony naprawde dobre

Ocena: 5
Szymon napisał(a):

kolejne moje opony tej firmy i jestem zadowolony,ciche i trzymajace drogi

Ocena: 6
bronko napisał(a):

Za tą kasę rewelacja

Ocena: 4
Arek napisał(a):

Spełniają moje oczekiwania.

Ocena: 5
Mateusz napisał(a):

Najlepsze opony w tym przedziale cenowym. Polecam.

Ocena: 4
Andrzej z Warmii napisał(a):

Opony te prowadzą się dobrze, aczkolwiek niedostatek śniegu i mrozu nie pozwolił na dogłębne zweryfikowanie ich właściwości. W trakcie jazdy nieznacznie daje się odczuć ich głośność, ale może mam wyostrzony słuch.

Ocena: 5
Wiesław Wiśniewolski napisał(a):

Dobra decyzja o kupnie tych opon. Jestem zadowolony.

Ocena: 6

Etykieta Firestone Winterhawk 3 dla rozmiaru 205/55 R16 91 T

E
C
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Firestone Winterhawk 3 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.