Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Fortuna Fortuna Winter

Fortuna Fortuna Winter - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik Fortuna Fortuna Winter


Bieżnik Fortuna Fortuna Winter

Opinie o oponieFortuna Fortuna Winter


TOMASZ napisał(a):

bardzo polecam ten model opony za ta cene poprostu super

Ocena: 6
Marco napisał(a):

Byłem ciekaw czy da się kupić w tej cenie dobrą oponę więc kupiłem i jestem zadowolony. Są trochę głośniejsze niż inne opony z którymi miałem do czynienia ale auto jest dobrze wygłuszone więc nie rzuca się to "w uszy". W deszczu radzą sobię nieco gorzej niż się spodziewałem (ale nie źle), natomiast w śniegu bardzo dobrze. Ogólnie świetna opona za te pieniądze, pomimo że na drogach jestem raczej spokojnym kierowcą to ścigam się też w rajdach i pewne oczekiwania wobec ogumienia mam. Ta opona spełniła prawie wszystkie.

Ocena: 5
Paweł Piechowiak napisał(a):

Super opony za niewielką cenę.

Ocena: 5
Michał Hutnik napisał(a):

Jeśli miał bym zakupić następne opony i znał wcześniej fortune winter ponownie bym kupił .

Ocena: 5
Artur napisał(a):

Dobre

Ocena: 5
Tymek napisał(a):

Opona dobra na warunki śniegowe w gorach można ruszyć z miejsca pod górę nawet na zlodzonej powierzchni przy napędzie 4x4 stosunkowo niskie opory toczenia a i hamowanie nie najgorsze, nie zdarzyło mi się nie wyjechać pod górki mimo duzej ilosci śniegu a poruszam się w beskidzie żywieckim głównie.

Ocena: 5
Micca pietro napisał(a):

Doskonałe opony. Opony bardzo dobre, dobra przyczepność w każdych warunkach.

Ocena: 5
RGPolska napisał(a):

Za tą cenę tylko używki ;)

Ocena: 6
rafał napisał(a):

Godna polecenia. Zdecydowanie atrakcyjny współczynnik cena/jaość.

Ocena: 4
Mati napisał(a):

Polecam opcję budżetową.

Ocena: 5

Etykieta Fortuna Fortuna Winter dla rozmiaru 175/70 R14 95 T

E
E
73 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Fortuna Fortuna Winter uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.