Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Fulda EcoControl HP

Fulda EcoControl HP - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Opony Fulda EcoControl HP to optymalne rozwiązanie dla kierowców aut miejskich ceniących sobie niskie zużycie paliwa i bezpieczeństwo na drodze. Opona fulda znakomicie sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak zalegająca woda na drodze, dzięki czemu tworzy podstawę bezpiecznej i komfortowej drogi do celu. Wybór tych opon to podstawa jeżeli cenimy sobie:

  • Bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych
  • Ekonomiczną jazdę
  • Troskę o środowisko
  • Zmniejszoną emisję hałasu

Test opon letnich 205/55r 16
Badania prowadzone przez niezależne instytuty, oraz redakcje motoryzacyjne wykazały ponad przeciętne właściwości opon Fulda EcoControl hp. Zmniejszenie emisji hałasu zapewnia większy komfort podróżowania nawet w starszych, gorzej wygłuszonych samochodach. Potwierdzony został również korzystny wpływ na spalanie samochodu po założeniu opon Fulda EcoControl hp. W zależności od specyfikacji opon sprawdzają się one dobrze, bądź bardzo dobrze w samochodach w których zostały założone. Opinie o oponach Fulda w przeważającej większości podkreślają ich wpływ na komfort jazdy szczególnie w warunkach zwiększonych opadów deszczu i zalegającej wody na drogach.

Bieżnik Fulda EcoControl HP


Główną zaletą opon Fulda EcoControl HP jest ich bardzo dobre zachowanie w warunkach zwiększonej ilości opadów, oraz zalegającej wody na drodze. Wynikiem ponad przeciętnej przyczepności opony fulda jest jej bieżnik. Poprzeczne nacięcia eliminują tworzenie się warstwy wody pod oponą i tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia poślizgu. Testy opon Fulda EcoControl HP były wykonywane na profesjonalnych torach testowych gdzie w warunkach zbliżonych do rzeczywistych badano jak zachowują się na mokrej podeszczowej nawierzchni. Mimo że opony zostały wypuszczone na rynek w roku 2012 to do chwili obecnej sprawdzają się znakomicie i kierowcy chętnie wybierają ten model.
Fulda EcoControl HP 205/55/r 16 to znakomity wybór biorąc pod uwagę jakie korzyści wnoszą one dla osób bardzo często poruszających się samochodem. Wielkie korzyści nie powodują jednak wielkiej ceny dlatego pozwolić sobie na nie może niemal każdy posiadacz miejskiego auta klasy średniej. Wymiar opon 205/55/r 16 to złoty środek między bardzo dobrą przyczepnością a łatwością zakładania przy wymianie. Ocena jaką opony otrzymały w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni to B.
Fulda doskonale rozumie potrzeby swoich klientów jak i środowiska naturalnego dlatego nawet w roku 2012 dbała ona aby opony przez nią produkowane były ekologiczne. Niskie zużycie paliwa to efekt który jest korzystny dla wszystkich zarówno dla klientów jak i środowiska dlatego zakup takich opon powinien w dłuższej perspektywie czasu przyczynić się do oszczędności w portfelu. Opony Fuldy za efekty zmniejszenia spalania otrzymały przyzwoitą notę C, co w skali oceny od A do F jest dobrą notą. Mimo wielu zalet opony te są również ponad przeciętnie ciche i zapewniają poprawę komfortu jazdy w sferze generowanego hałasu. Opony Fulda EcoControl HD emitują natężenie dźwięku o wartości jedynie 67 dB co znacząco poprawia przyjemność z jazdy zarówno samego kierowcy jak i pasażerów.

Opinie o oponieFulda EcoControl HP


padros52@wp.pl napisał(a):

dobry towar w niskiej cenie

Ocena: 5
andrzej1305 napisał(a):

Polecam, korzystny zakup, cena do jakości

Ocena: 5
Damian P. napisał(a):

Opony radzą sobie bardzo dobrze w standardowych warunkach drogowych, sa przyczepne, miękkie i nie są hałaśliwe nawet w prędkościach rzędu 140km/h.
Polecam wszystkim o umiarkowanych wymaganiach.

Ocena: 5
Kozinio napisał(a):

Kupiłem tutaj opony Fulda Ecocontrol HP 195/65/15R, nie wiem jeszcze jak się sprawują, bo na razie czekają na wiosnę, ale chciałbym polecić zakupy tutaj. Opony kupiłem na początku stycznia, a dostałem opony z DOT 48/5013, czyli końcówki 2013 roku prosto z fabryki. Jak je sprawdzę, napiszę jak się sprawują.

Ocena: 6
Kierowca zawodowy napisał(a):

Opona bardzo dobrej jakości używam już 3 kompletów tego modelu nie mam zastrzeżeń jest naprawdę dobra a przy tym bardzo dobra cena polecam

Ocena: 6
Adam napisał(a):

Dobre opony. Po przejechaniu 30000 km w różnych warunkach jestem zadowolony.

Ocena: 6
Urbi napisał(a):

Opona jak na tą cenę bardzo dobra! Świetny wygląd, bardzo ekonomiczna i cicha! Polecam każdemu!!!

Ocena: 6
Mariuszo23 napisał(a):

W swojej klasie najlepsza. Cena/jakość w jak najlepszym stosunku. Szczerze polecam!!!

Ocena: 6
xxx napisał(a):

Niedrogie opony. Ze względu na niewielki dystans nie mogę ocenić trwałości. Reszta parametrów jest na dobrym poziomie.

Ocena: 4
Piotr Cywiński napisał(a):

dobre opony, można spokojnie polecać ich zakup.

Ocena: 5
czesters napisał(a):

Przez 6 lat zrobiłem na tych oponach ponad 70 000 km. Jeżdżę dynamicznie i szybko (w Niemczech) autkiem o mocy 140 KM, więc opony z osi napędowej "już" się trochę wytarły i czas na zmiany. Są dobre i nie zawiodły, polecam… nawet rozważam ponowny zakup, tylko, że są dostępne z produkcji ubiegłorocznej…

Ocena: 5

Etykieta Fulda EcoControl HP dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

C
B
67 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Fulda EcoControl HP uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 67dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
4 Test opon letnich ADAC 2014 w rozmiarze 195/65 R15
4 Test opon letnich 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie
4 Test opon letnich ACE 2012 w rozmiarze 205/55 R16
7 Test opon letnich ADAC 2015 w rozmiarze 205/55 R16
8 Test opon letnich ACE 2015 w rozmiarze 205/55 R16
8 Test opon letnich ADAC 2013 w rozmiarze 185/60 R15
10 Test opon letnich "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 185/60 R15
10 Test opon letnich ACE 2013 w rozmiarze 195/65 R15
10 Test opon letnich ADAC 2018 w rozmiarze 205/55 R16
11 Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


6/6

Zobacz również opony