Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
GT Radial Champiro HPY

GT Radial Champiro HPY - test opony

Opony letnie Testy opon letnich

Bieżnik GT Radial Champiro HPY


Bieżnik GT Radial Champiro HPY

Opinie o oponieGT Radial Champiro HPY


Ramzes napisał(a):

Bardzo cenię sobie bezpieczeństwo mojej rodziny i swoje dlatego zdecydowałem sie na zakup opon w umiarkowanej cenie, jak do tej pory ok. 6 m-cy i nie mogę złego słowa napisać. Świetnie trzyma się w zakrętach w którę wchodzę ok 120/h. Na mokrej nawierzchni też nie mam zastrzeżeń. Na pewno polecam. Audi Q5 200 KM.

Ocena: 6
Rafał43 napisał(a):

Całkiem dobre opony, naprawdę dobrze sie sprawują. Jestem zadowolony z ich zakupu i gdyby stał przed ponownym wyborem to na pewno zakupiłbym je drugi raz

Ocena: 5
Wojtek napisał(a):

Opony założone ok.połowy marca. Do tego momentu przejechałem ok. 5000, wszystko w idealnym porządku. Hamowanie na mokrej nawierzchni wydaje się być b. dobre, a miałem okazję przetestować, wybiegła mi sarna pod koła, udało się uniknąć zderzenia. Jedyne co zalecił wulkanizator, to trochę wyższe ciśnienie niż zalecane, ze względu na miękkość mieszanki. Zobaczymy jak będzie ze zużyciem po większych przebiegach.

Ocena: 5
maverickjava napisał(a):

Opony naprawdę super. Szukałem opon do swojego auta dość długo, bo prawie 3 miesiące siedziałem na portalach i czytałem, jakie opony są najlepsze. Później długie godziny na stronach z ofertami opon. Na początku byłem trochę sceptyczny do zakupu tych opon, ponieważ nigdy nie słyszałem o tej firmie i dość niewiele opinii mogłem o nich znaleźć. Ale jednak jej parametry zdecydowały o ich zakupie. I byłem pozytywnie zaskoczony. Rzeczywiście są bardzo ciche. Na suchej nawierzchni się super trzymają drogi. Na poprzednich oponach często miałem podczas agresywnego ruszania na skrzyżowaniach, że opony piszczały. Przy tych jest to prawie niemożliwe, bo bardzo dobrze się trzymają drogi. Podczas jazdy po zakrętach rzeczywiście przy wchodzeniu w zakręty super się trzymają drogi. Na mokrej nawierzchni też się super sprawdzają. Także jeżeli ktoś się nad nimi zastanawia, mogę je polecić. Będziesz zadowolony.

Ocena: 5
TOMASZ W napisał(a):

Szczerze obawiałem się ale kolega znający się na temacie namówił a atrakcyjność ceny przekonała o niewielkim ryzyku, pomyślałęm, że w razie co po sezonie pójdą w odstawke ale sezon powoli się kończy, kilometrów na oponach zrobione około 10 000, zedowolenie z zakupu nie maleje a po oponach większych śladów zużycia nie widać. Na suchym zachwują się świetnie, na mokrej i bardzo mokrej bardzo przewidywanie nie odczuwa się w jakimkolwiek stopniu dyskomfortu. POLECAM W TEJ CENIE NIE MA LEPSZYCH OPON A DODAJĄC NAWET KILKA STÓWEK DO SZTUKI RÓWNIEŻ NIE WIDZE.

Ocena: 5
Maciej-M31 napisał(a):

Opony kupione zmyślą o jeździe po mieście. Bardzo tania i dobra opona.

Ocena: 5

Etykieta GT Radial Champiro HPY dla rozmiaru 205/55 R16 94 W

E
B
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model GT Radial Champiro HPY stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
10 Test opon letnich "Auto Express" 2015 w rozmiarze 225/45 R17
10 Test opon letnich "Auto Express" 2013 w rozmiarze 225/45 R17
15 Test opon letnich ADAC 2016 w rozmiarze 225/45 R17 Y

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony