Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
GT Radial Champiro UHP1

GT Radial Champiro UHP1 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik GT Radial Champiro UHP1


Bieżnik GT Radial Champiro UHP1

Opinie o oponieGT Radial Champiro UHP1


Mateusz napisał(a):

Opona bardzo dobrze się sprawuje we wszystkich warunkach, oprócz głębokiego i mokrego śniegu. Na śniegu sypkim, przy mrozie, sprawuje się bardzo dobrze. Dość korzystny stosunek cena/jakość, jeśli nie wymagamy najwyższych właściwości. Trzeba tylko przyzwyczaić się do jazdy w głębokim śniegu, ponieważ opona bardzo łatwo gubi przyczepność(mogło to być nasilone w moim przypadku dość dużą mocą i momentem). Tak poza tym, to przyzwoita opona całoroczna, w przyzwoitej cenie. Trzeba tylko pamiętać, że nawet najlepsza opona zimowa nie zwalnia nas z obowiązku jazdy z wyobraźnią, więc nie oczekujmy cudów od opon całorocznych. Pozdrawiam.

Ocena: 5
Mateusz napisał(a):

Opony przyzwoite, jednak przy zakupie znalazły się w kategorii opon całorocznych, a są letnie.

Ocena: 4
Dawid napisał(a):

Bardzo fajne oponki,mogę je porównać do Falken FK452 i Barum Bravurius na których wcześniej jeździłem. A wiec tak,porównując da Falkena- na suchym porównywalna,na mokrym lepsza,poziom hałasu porównywalny. Porównując do Barumki- na suchym lepsza,na mokrym zdecydowanie lepsza,poziom hałasu zdecydowanie mniejszy. Opona mimo niskiego profilu i wzmocnionych boków,bardzo ładnie tłumi nierówności i jest komfortowa, przy czym pewnie się prowadzi przy dużych prędkościach. Mogę je jeszcze porównać do Goodyear EXCELLENCE które mam na drugim aucie i zaryzykuje stwierdzenie że niczym im nie ustępują,no może są troszeczkę głośniejsze. Co do ścieralności to się nie wypowiem, bo zrobiłem dopiero ponad 2kkm. Co do oporów toczenia,ja nie zwracam na to uwagi i nie sprawdzam różnic w spalaniu,ale jakiś drastycznych też nie zauważyłem. Jak wiadomo mamy, albo dobrą przyczepność,albo niskie opory toczenia-praw fizyki nie oszukamy. Dodam jeszcze,zero problemu przy wyważaniu.

Ocena: 5
Seba napisał(a):

Przejechałem na tych oponach już ładnych parę km i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Zarówno w 40 stopniach, jak i na mokrej nawierzchni naprawdę dają radę. Nie zawiodłem się - zobaczymy, jak z trwałością :)

Ocena: 5

Etykieta GT Radial Champiro UHP1 dla rozmiaru 205/55 R16 94 W

E
B
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model GT Radial Champiro UHP1 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
38 Test opon letnich "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17
10 Test opon letnich "Auto Express" 2014 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony