Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
GT Radial Champiro Winterpro

GT Radial Champiro Winterpro - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Bieżnik GT Radial Champiro Winterpro


Bieżnik GT Radial Champiro Winterpro

Opinie o oponieGT Radial Champiro Winterpro


marcin napisał(a):

Witam, polecam te oponki, nie są to opony idealne na warunki ostrej zimy bo w dużym śniegu opony trochę nie zdają egzaminu, słaba przyczepność na łukach, jeśli chodzi o normalną zimę są rewelacyjne, na suchej nawierzchni trochę huczą ale to jak każda zimówka ma jeździć po śniegu a nie po suchej nawierzchni, stosunek cena-jakość wypada bardzo dobrze z czystym sumieniem polecam.

Ocena: 4
Paweł Renault napisał(a):

Mało śniegu tej zimy, więc test nie do końca wiarygodny, ale... Na samym śniegu spisują się super. Gorzej na suchej powierzchni. Dość glośne. Za tę cenę kupiłbym jednak drugi raz te same opony.

Ocena: 4
Szefler Eugeniusz napisał(a):

Biorąc pod uwagę najniższą cene na rynku to są to opony idealne,bardzo dobrze jeżdzi się po śniegu i błocie pośniegowym,naprawdę polecam,niema sensu wydawać kasy na renomowane firmy.

Ocena: 5
Ziemowit Ciepielewski napisał(a):

Szczególnie dobre na duże mrozy i śliską nawierzchnię

Ocena: 6
ciupagus napisał(a):

Wbrew pozorom dobre opony. Trochę jeżdżę, więc wiem co mówię. Przejeżdżony jeden sezon w zimie, dystans pewnie z 15000 km. Zero problemów. Cicho i bezpiecznie. Naturalnie dużo zależy od techniki jazdy. Jeżdżone na Volvo 2,3 T5 240KM.

Ocena: 6
Lukasz napisał(a):

Dobra cena, jakość w porzadku, polecam.

Ocena: 5
Tomi13 napisał(a):

Opony miałem na samochodzie sprowadzonym z niemiec, który kupiłem w lipcu. Z uwagi że nie chcialem inwestować już w opony bo opony nie były nowe to przejchałem na nich około 8000 km zarówno w miescie jak i na autostradzie. Spalanie w Oplu Astra 1.6 105 km w warszawie to 7,4 l/100 więc wydaje mi się przy umiarowanej jeździe. Na autostradzie nawet 140 km/h i spoko. Nie wiem jak się spisuja w zimie ale rozumiem że tylko lepiej.

Ocena: 4
Rafał napisał(a):

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości, przejechałem cała zimę bez uwag, bardzo dobrze sprawowały się na suchej mokrej i śliskiej nawierzchni, a i w terenie również dawały radę. Polecam.

Ocena: 6
Lord11 napisał(a):

Opony tego producenta kupiłem już zarówno letnie jak i zimowe. Jestem bardzo z nich zadowolony sprawdziły się w vectrze, octavii oraz 174KM sharanie..jak najbardziej jestem na tak.

Ocena: 5
Zbyszek napisał(a):

Dobry stosunek jakości do ceny - polecam.

Ocena: 5

Etykieta GT Radial Champiro Winterpro dla rozmiaru 175/70 R14 84 T

E
E
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model GT Radial Champiro Winterpro uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
11 Test opon zimowych ADAC 2013 w rozmiarze 185/60 R15
20 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie
23 Test opon zimowych "Auto Bild" 2012 w rozmiarze 205/55 R16 - hamowanie
13 Test opon zimowych ADAC 2012 w rozmiarze 165/70 R14
14 Test opon zimowych "Auto Motor und Sport" 2011 w rozmiarze 205/55 R16
14 Test opon zimowych "Auto Zeitung" 2011 w rozmiarze 205/55 R16
14 Test opon zimowych ADAC 2011 w rozmiarze 195/65 R15

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony