Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook i*cept evo2 W320

Hankook i*cept evo2 W320 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Hankook i*cept evo2 W320 to niezawodna opona zimowa na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki nim kierowca bezpiecznie dotrze do celu. Asymetryczny wzór bieżnika sprawia, iż samochód doskonale prowadzi się na każdym typie nawierzchni. Wykonane z gumowej mieszanki, która pozwoliła na obniżenie wagi. Posiadają kwadratowe klocki żeber barkowych, dzięki którym uzyskamy solidną stabilność podczas prowadzenia pojazdu.

Test opony wykazał, że są to jedne z najlepszych opon na śnieg oraz błotnistą nawierzchnię. Rowki obwodowe odpowiadają za skuteczne odprowadzenie wody na zewnątrz.

Bieżnik Hankook i*cept evo2 W320


Bieżnik Hankook i*cept evo2 W320

Opinie o oponieHankook i*cept evo2 W320


Etykieta Hankook i*cept evo2 W320 dla rozmiaru 205/55 R16 91H

E
C
72 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook i*cept evo2 W320 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
5 Test opon zimowych ADAC 2016 w rozmiarze 225/45 R17 H

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony