Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Kinergy 4S

Hankook Kinergy 4S - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Kinergy 4S H740 to opony całoroczne od koreańskiego koncernu Hankook. Należą do klasy średniej i przeznaczone są do samochodów osobowych. Oprócz uniwersalności wynikającej z możliwości jeżdżenia na nich przez cały rok zapewniają także wysoki komfort i bezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Opony Hankook Kinergy 4S H740

Kinergy 4S zadebiutowały na rynku w połowie 2015 roku i zastąpiły Optimo 4S, czyli inny popularny model ogumienia całorocznego od producenta z dalekiego wschodu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wzmocnieniu konstrukcji zauważalnie poprawiły one swoje osiągi w porównaniu do poprzedniej generacji. Według wewnętrznych pomiarów koreańskiej firmy droga hamowania na ośnieżonej drodze została skrócona o około 10%. Natomiast na mokrych i suchych nawierzchniach wyniki były lepsze o 6%.

Dobre osiągi zostały też potwierdzone przez niezależne testy opon Hankook Kinergy 4S H740 realizowane przez czasopisma i organizacje motoryzacyjne. W 2015 roku wzięły udział w badaniu ogumienia całorocznego w rozmiarze 195/65 R15 przeprowadzonym przez Auto Bild, a w 2016 w podobnym sprawdzianie wykonanym przez ACE w rozmiarze 205/55 R16. W obu tych testach zajęły one 5 miejsce na 10 biorących udział modeli. Wyniki te odzwierciedlają pozycję tych opon w średnim segmencie cenowym. Opinie o Hankook Kinergy 4S H740 wyrażane przez zwykłych użytkowników również są głównie pozytywne. Podkreślają oni między innymi ich bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz krótką drogę hamowania w różnych warunkach pogodowych.

Bieżnik Hankook Kinergy 4S


Model ten posiada bieżnik asymetryczny, to znaczy taki, w którym wzór po wewnętrznej i zewnętrznej stronie różni się od siebie. Takie rozwiązanie ma zapewnić odpowiednią przyczepność zarówno podczas jazdy po suchej, jak i mokrej drodze. Rzeźba ta jest wspomagana między innymi przez szerokie rowki boczne, których kształt inspirowany był budową drzew liściastych. Umożliwiają one szybkie usuwanie spod kół wody, co zapobiega wpadaniu w poślizg.

Natomiast za osiągi zimą odpowiadają znajdujące się na blokach bieżnika lamelki, czyli falowane nacięcia. Wgryzają się one w śnieg, zwiększając przyczepność ogumienia do podłoża. Wspomagane są przez rowki w kształcie litery V znajdujące się w środkowej części bieżnika. Taka budowa zwiększa zdolności pojazdu do bezpiecznego skręcania na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.

Bieżnik Hankook Kinergy 4S

Opinie o oponieHankook Kinergy 4S


Paweł napisał(a):

jeśli po mieście - ok

Ocena: 5
Czarny napisał(a):

Przejechałem na tych oponach ponad 30000 tys. km w 1.5 roku, w różnych warunkach atmosferycznych. Są to niedrogie opony całoroczne i sprawdzają się bardzo dobrze. Polecam.

Ocena: 6
Leon Ku napisał(a):

Używam opony Hankook w różnych wersjach od lat. Kieruje się stosunkiem ceny do osiąganych parametrów dla opon wielosezonowych. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 5
Rafik napisał(a):

Za taki koszt opony - rewelacyjnie, polecam!

Ocena: 5
beata napisał(a):

Opony do zadań wszelakich sprawdzaja się we wszystkich warunkach polecam.

Ocena: 5
Konrad napisał(a):

Opony wielosezonowe, które nie najlepiej radzą sobie ze śniegiem. błoto pośniegowe stanowi dla nich duży problem, raczej nie dla terenów Polski. Może lepiej sprawdziły by się w Anglii.

Ocena: 5
Wilk napisał(a):

Wszytsko fajnie oponka w takim budżecie jest super

Ocena: 4
Wilku2222 napisał(a):

Doskonale rozwiązanie dla kierowców pokonujących niewiele kilometrów w roku. Oszczędzamy na zamawianiu opon oraz ich składowaniu. Same opony hankok bardzo dobrze się sprawdzają zarówno zima, jak i latem. Nie zauważyłem szybszego zużycia latem. Zimą samochód trzymał się pewnie drogi. Szczerze polecam.

Ocena: 5
andrzej napisał(a):

polecam

Ocena: 5
Olenka napisał(a):

Rewelacja do SUV-a.

Ocena: 6

Etykieta Hankook Kinergy 4S dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
C
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Kinergy 4S uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
5 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 195/65 R15
5 Test opon całorocznych ACE 2016 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony