Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Kinergy eco K425

Hankook Kinergy eco K425 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Hankook Kinergy eco K425 to ogumienie letnie klasy średniej, wyprodukowane przez koreański koncern. Łączy w sobie optymalne osiągi i rozsądną cenę, dzięki czemu modele tej firmy – takie jak K107 czy Ventus Prime3 K125 – można spotkać w wielu pojazdach. Wersja Kinergy eco K425 wykazuje takie istotne zalety, jak:

  • skuteczne odprowadzanie wody, zmniejszające ryzyko poślizgów,
  • niskie opory toczenia, wpływające na ograniczenie spalania,
  • duża wytrzymałość na uszkodzenia, umożliwiająca wydłużoną eksploatację.

Opony Hankook Kinergy eco K425

Model Hankook Kinergy eco K425 to propozycja dla posiadaczy samochodów osobowych, zwracających dużą uwagę na ekonomię i ekologię podróżowania. Dzięki specjalnej mieszance opona ta jest przyjazna dla środowiska i pomaga zmniejszać ilość spalanego paliwa. Jest dostępna w rozmiarach od 13 do 16 cali, pasując do wielu miejskich i kompaktowych pojazdów.

Testy opon Hankook Kinergy eco K425 są prowadzone od 2011 roku. Wśród najważniejszych osiągnięć warto wymienić notę szczególnie polecaną, nadaną dwukrotnie w 2016 roku wymiarowi 195/65 R15 przez ACE/GTU oraz ACE/ARBO. W tym samym roku również TCS, kontrolując wymiar 185/65 R15, ocenił go jako szczególnie polecany. Pozostałe liczne testy model Kinergy eco K425 kończył z oceną polecaną, dobrą lub zadowalającą.

Opinie o Hankook Kinergy eco K425 jako najlepszy parametr wskazują bardzo dobre zachowanie na suchej i mokrej nawierzchni. Opony te są wyjątkowo stabilne, także podczas gwałtownych manewrów i dużych prędkości. Nie wpadają w poślizgi i zapewniają krótką drogę hamowania, niezwykle istotną pod kątem bezpieczeństwa podróży. Wyróżnia je także bardzo niski poziom hałasu, znacząco podnoszący komfort podróżowania.

Ogumienie Hankook Kinergy eco K425 będzie dobrym wyborem dla kierowców:

  • poszukujących średniej klasy opon o harmonijnych osiągach,
  • wymagających niskich oporów toczenia i minimalnego hałasu w trakcie jazdy,
  • zwracających uwagę na parametry, które są jak najbardziej przyjazne dla środowiska.

Bieżnik Hankook Kinergy eco K425


W modelu Hankook Kinergy eco K425 producent zastosował asymetryczny bieżnik, który zapewnia zrównoważone osiągi zarówno w mieście, jak i na trasie. Dopracowany system rowków skutecznie odprowadza wodę, chroniąc przed aquaplaningiem. Nowoczesna mieszanka jest ekologiczna i gwarantuje niskie opory toczenia, w konsekwencji ograniczając spalanie. Sprzyja także znacznemu spadkowi hałasu, generowanego w trakcie jazdy. Nie bez znaczenia jest także wysoka wytrzymałość ogumienia, która sprawia, że jest ono mało wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne.

Opinie o oponieHankook Kinergy eco K425


Etykieta Hankook Kinergy eco K425 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

C
E
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E,.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Kinergy eco K425 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Opona jeszcze nie brała udziału w żadnym teście

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony