Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Optimo 4S

Hankook Optimo 4S - test opony

Opony letnie Testy opon letnich

Hankook Optimo 4S to opony całoroczne, które zostały zaprojektowane, aby radzić sobie na drogach zarówno latem, jak i zimą. Dzięki ich zastosowaniu kierowcy mogą uniknąć uciążliwego zmieniania ogumienia dwa razy do roku. Opinie o oponach Hankook Optimo 4S wyrażane przez użytkowników są głównie pozytywne. Wśród ich najważniejszych zalet wymienia się: zachowanie przyczepności na wszystkich rodzajach nawierzchni, komfort jazdy i dobry stosunek ceny do jakości.

Opony Hankook Optimo 4S

Jak zaznacza producent zastosowanie opon całorocznych wychodzi również naprzeciw nowym warunkom, w jakich przyszło jeździć kierowcom. Zmiany klimatyczne powodują, że w wielu miejscach Europy różnice pomiędzy porami roku zaczęły się zacierać. Skutkuje to między innymi tym, że zimy są cieplejsze i mniej śnieżne. Z tego powodu trudniej jest określić optymalny moment na zmianę ogumienia. Zastosowanie Hankook Optimo 4S pozwala rozwiązać ten problem i cieszyć się przyczepnością i bezpieczeństwem w każdych warunkach.

Ważną zaletą tego modelu są również niskie opory toczenia. Przekładają się one nie tylko na mniejszy hałas odczuwany podczas jazdy, ale także na oszczędności na spalanym paliwie. Według danych producenta mogą one dochodzić nawet do 50 zaoszczędzonych litrów przez cały cykl życia ogumienia. Jest to zasługa między innymi zastosowania specjalnej mieszanki gumowej z dodatkiem mikrocząsteczek krzemionki.

Testy opon Hankook Optimo 4S przeprowadzone przez czasopisma motoryzacyjne potwierdzają ich wysoką jakość. Na przykład w teście przeprowadzonym przez "Auto Bild" w 2011 roku w rozmiarze 185/60 R15, zajęły 3 miejsce na 10 sprawdzonych modeli opon całorocznych. Ten wynik został powtórzony rok później w tym samym magazynie, ale tym razem w rozmiarze 175/65 R14.

Bieżnik Hankook Optimo 4S


Swoją uniwersalność opony te zawdzięczają przede wszystkim specjalnemu asymetrycznemu bieżnikowi. Jest on podzielony na dwie części: wewnętrzną odpowiadającą za przyczepność na śniegu i zewnętrzną zaprojektowaną pod kątem jazdy po suchych nawierzchniach. W części zimowej znajdują się gęsto umieszczone nacięcia, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności na śliskiej drodze. Natomiast w części letniej postawiono na zapewnienie odpowiedniej sztywności bloków. Dzięki temu opony te zapewniają precyzyjne sterowanie na suchej drodze, także podczas dynamicznej sportowej jazdy. Uzupełnieniem takiej rzeźby bieżnika są szerokie rowki znajdujące się po obu stronach odpowiadające za usuwanie spod kół wody.

Bieżnik Hankook Optimo 4S

Opinie o oponieHankook Optimo 4S


Etykieta Hankook Optimo 4S dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
C
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Optimo 4S uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
50 Test opon letnich 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie
7 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15
3 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2012 w rozmiarze 175/65 R14
3 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2011 w rozmiarze 185/60 R15
6 Test opon zimowych "Auto Express" 2011 w rozmiarze 225/45 R17
7 Test opon zimowych "EVO" 2011 w rozmiarze 225/45 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony