Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Ventus Prime2 K115

Hankook Ventus Prime2 K115 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Ventus Prime2 K115 to opony letnie od koreańskiego producenta firmy Hankook. Przeznaczone są przede wszystkim dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy. Odznaczają się bardzo dobrym zbilansowaniem i równowagą pomiędzy zapewnianym komfortem a osiągami podczas dynamicznej jazdy.

Opony Hankook Ventus Prime2 K115

Jest to model, który pojawił się na rynku w 2011 roku i zastąpił Ventus Prime. Poprzednik odniósł duży komercyjny sukces, sprzedając się w ponad 10 milionach sztuk w Europie. Hankook Ventus Prime2 K115 dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów dla felg o średnicach od 15 do 19 cali i zostały wyposażone w szereg nowych technologii. Mają one sprawić, że sprawdzą się one jeszcze lepiej w każdych warunkach.

Polepszenie osiągów było możliwe między innymi dzięki użyciu zaawansowanej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki. Dodatkowo poprawiono jej strukturę poprzez zastosowanie nanocząteczek oraz wzmocnienie wiązań pomiędzy poszczególnymi molekułami. Przełożyło się to na skrócenie drogi hamowania szczególnie na mokrych nawierzchniach. Według pomiarów producenta uległa ona skróceniu o około 20% w porównaniu do poprzedniego modelu.

Ich wysoką jakość potwierdzają testy opon Hankook Ventus Prime2 K115 wykonane przez niezależne organizacje i magazyny motoryzacyjne. Od swojego debiutu ogumienie koreańskiego producenta zostało sprawdzone w wielu tego rodzaju badaniach. Zajmowały w nich między innymi miejsca na podium, na przykład pierwsze w teście "Autoreview" z 2012 roku w rozmiarze 205/55 R16 i drugie w 2014 roku w recenzji przeprowadzonej przez "Auto Bild" w rozmiarze 225/50 R17. Zdarzały się im jednak także lokaty w środku tabeli, takie jak ósma pozycja w badaniu ADAC w rozmiarze 205/55 R16 z 2015 roku.

Opinie o Hankook Ventus Prime2 K115 wyrażane przez zwykłych kierowców również są głównie pozytywne. Zwracają oni uwagę na takie zalety jak wysoka przyczepność zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach oraz dobry komfort jazdy.

Bieżnik Hankook Ventus Prime2 K115


Asymetryczny bieżnik Ventus Prime 2 składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej różniących się rzeźbą. Zastosowano w nim technologię Multi-Tread Radius Technology. Charakteryzuje się on przez to konturem o trzech promieniach. To rozwiązanie zapewnia równomierne rozłożenie nacisku na nawierzchnię, zwiększając w ten sposób powierzchnię kontaktu opony z jezdnią. Przekłada się to na lepszą przyczepność w każdych warunkach, także podczas wchodzenia w zakręty i podczas poruszania się z dużymi prędkościami.

Bieżnik Hankook Ventus Prime2 K115

Opinie o oponieHankook Ventus Prime2 K115


Etykieta Hankook Ventus Prime2 K115 dla rozmiaru 205/55 R16 94 H

B
B
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Ventus Prime2 K115 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony