Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Ventus Prime2

Hankook Ventus Prime2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Hankook Ventus Prime 2 to letnie ogumienie klasy średniej, dedykowane autom miejskim i samochodom rodzinnym. Projekt opon, wzorowany na wyglądzie kłów jaguara, wyróżnia się na rynku specyficznym kształtem nacięć bieżnika, a technologia „GripTech” maksymalnie zwiększa przyczepność zarówno na drodze suchej, jak i mokrej.
Główne zalety tego ogumienia to przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo na mokrych nawierzchniach,
  • doskonała przyczepność na nawierzchniach suchych,
  • wysoka oszczędność spalania paliwa.

Opony Hankook Ventus Prime 2

Hankook Ventus Prime 2 to środkowy model (po Hankook Ventus Prime, a przed Hankook Ventus Prime 3), należący do tej generacji opon. Ogumienie to zostało stworzone przez japońską markę z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, zapewniającej doskonałą przyczepność zarówno podczas przyspieszania, jak i na zakrętach. Wyposażone w nie auto sprawdza się na każdych nawierzchniach i w każdych warunkach pogodowych. Odpowiednia mieszanka z dodatkiem krzemionki pozwala także zmniejszyć opory toczenia, co przekłada się bezpośrednio na niższe zużycie paliwa. Opinie o Hankook Ventus Prime 2 są niezwykle pozytywne. Użytkownicy opon chwalą je za doskonały stosunek jakości do ceny, bardzo dobrą przyczepność i wysoką odporność na zużycie.

Testy opon Hankook Ventus Prime 2 wypadały stosunkowo dobrze. W teście Auto Bild z 2014 roku ogumienie to w rozmiarze 225/50 R17 zajęło 2 miejsce, a tego samego roku w teście Auto Review te same opony w rozmiarze 205/55 R16 uplasowały się aż na miejscu 3. Auto Reviev badało też ten model 2 lata wcześniej i wówczas produkt Hankook uplasował się na najwyższej lokacie. Ventus Prime 2 w większości rankingów zajmuje pozycję w pierwszej dziesiątce, co świadczy o bardzo wysokiej jakości tego produktu.

Bieżnik Hankook Ventus Prime2


Hankook Ventus Prime 2 wyróżniają się bioniczną konstrukcją bieżnika, inspirowaną kształtem zębów jaguara. Oryginalne nacięcia mają za zadanie zapewnić autu doskonałą przyczepność zarówno na drodze prostej, jak i na zakrętach. Wielopromieniowa budowa ogumienia sprawdza się także przy bardzo dynamicznym stylu jazdy, wysokich prędkościach i szybkim wchodzeniu w ostre zakręty. Rzeźba bieżnika gwarantuje doskonałe prowadzenie pojazdu zarówno na nawierzchniach suchych, jak i mokrych oraz maksymalne skrócenie drogi hamowania, a specjalna mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki zapewnia mniejsze zużycie paliwa, a tym samym bardziej ekonomiczne podróżowanie.

Opinie o oponieHankook Ventus Prime2


Etykieta Hankook Ventus Prime2 dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

C
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C,.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Ventus Prime2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
1 Test opon letnich "Autoreview" 2012 w rozmiarze 205/55 R16
2 Test opon letnich "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17
3 Test opon letnich "Auto Review" 2014 w rozmiarze 205/55 R16
4 Test opon letnich "Auto Express" 2014 w rozmiarze 205/55 R16
6 Test opon letnich "Test World" 2015 w rozmiarze 205/55 R16
6 Test opon letnich "Auto Motor und Sport" 2014 w rozmiarze 205/55 R16
8 Test opon letnich ADAC 2015 w rozmiarze 205/55 R16
8 Test opon letnich "Test World" 2014 w rozmiarze 205/55 R16
8 Test opon letnich "Test World" 2013 w rozmiarze 205/55 R16
9 Test opon letnich "Engineering World" 2011 w rozmiarze 205/55 R16
10 Test opon letnich "Auto Zeitung" w rozmiarze 215/55 R16

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony