Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Ventus S1 evo

Hankook Ventus S1 evo - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Hankook Ventus S1 Evo to letnia opona koreańskiego producenta, należąca do klasy średniej. Jest dostępna w rozsądnej cenie, oferując zrównoważone parametry w każdych warunkach. Dzięki temu zyskała uznanie zarówno kierowców, jak i ekspertów motoryzacyjnych. Wśród jej najważniejszych cech należy wymienić:

  • doskonałe odprowadzenie wody, niwelujące problem aquaplaningu,
  • wysoką precyzję kierowania w każdych napotkanych warunkach,
  • niskie opory toczenia, obniżające zużycie paliwa.

Opony Hankook Ventus S1 Evo

Opony Hankook Ventus S1 Evo są dedykowane dla samochodów osobowych, kierowanych przez użytkowników o umiarkowanym stylu jazdy. Są dostępne w rozmiarach od 16 do 20 cali, pasując do wielu pojazdów. Ze względu na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy są także polecane przez ekspertów motoryzacyjnych.

Testy opon Hankook Ventus S1 Evo były przeprowadzane aż 11 razy na przestrzeni ostatnich 7 lat. W 2012 roku rozmiar 225/40 R18 uzyskał notę bardzo dobrą i szczególnie polecaną, uczestnicząc w sprawdzianach Gute Fahrt i Auto, Motor und Sport. W 2017 roku Auto Bild Sportcars uznał rozmiar 235/35 R19 za wzorowy, natomiast w 2019 roku Gute Fahrt przyznał oponie o parametrach 225/40 R18 ocenę bardzo dobrą. Również w pozostałych sprawdzianach Hankook Ventus S1 Evo otrzymywał noty polecane i dobre.

Opinie o Hankook Ventus S1 Evo wskazują, że jest to opona wykazująca rewelacyjne właściwości na suchej i mokrej drodze. Jest bardzo cicha i komfortowa, doskonale odprowadza wodę, gwarantując pełną kontrolę nad pojazdem i krótką drogę hamowania. Użytkownicy chwalą ją za bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Opony Hankook Ventus S1 Evo są stworzone dla kierowców, którzy:

  • szukają pewnego i sprawdzonego ogumienia,
  • chcą uniknąć ślizgania się i ryzyka aquaplaningu,
  • wymagają wysokich parametrów, dostępnych w atrakcyjnej cenie.

Bieżnik Hankook Ventus S1 evo


W omawianym modelu zastosowano asymetryczny, dwustrefowy bieżnik. Dopracowane rowki obwodowe skutecznie odprowadzają wodę, niwelując zjawisko aquaplaningu i znacząco poprawiając bezpieczeństwo. Równomierny rozkład nacisku odpowiada za powolne zużywanie się opony, nietracącej właściwości wraz z upływem czasu. Innowacyjna gumowa mieszanka dopasowuje się do panujących temperatur, gwarantując wysoką przyczepność, a dodatkowo redukuje opory toczenia, obniżając także zużycie paliwa. Odpowiednio skonstruowany bieżnik pozwala na precyzyjne sterowanie pojazdem, niezawodnie sprawując się w każdych warunkach.

Opinie o oponieHankook Ventus S1 evo


Etykieta Hankook Ventus S1 evo dla rozmiaru 205/45 R17 84 W

E
B
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Ventus S1 evo uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
1 Test opon letnich "Auto Bild Performance" 2015 w rozmiarze 275/35 R19
1 Test opon letnich "Autobild" 2011 w rozmiarze 225/40 R18
2 Test opon letnich "EVO" 2012 w rozmiarze 235/40 R17
3 Test opon letnich "Autoreview" 2011 w rozmiarze 235/35 R19
4 Test opon letnich "Auto Zeitung" 2011 w rozmiarze 225/45 R17
5 Test opon letnich "Autobild" 2012 w rozmiarze 245/30 R20
5 Test opon letnich UHP "Auto Bild" 2010 w rozmiarze 225/45 R17
8 Test opon letnich "EVO" 2010 w rozmiarze 235/35 R19 - FWD
10 Test opon letnich "Auto Express" 2011 w rozmiarze 225/45 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony