Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hankook Ventus V12 evo2

Hankook Ventus V12 evo2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Opisywany model to propozycja od koreańskiego producenta przeznaczona dla samochodów sportowych o dużej mocy. Opinie o Hankook Ventus V12 Evo2, zarówno te wyrażane przez zwykłych użytkowników, jak i profesjonalnych recenzentów są pozytywne. Wśród zalet podkreślana jest przede wszystkim ich wysoka przyczepność w każdych warunkach.

Opony Hankook Ventus V12 Evo2

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty na suchej i mokrej nawierzchni inżynierowie Hankook poświęcili dużo czasu udoskonalaniu konstrukcji opony w porównaniu do starszych modeli. Z tego powodu wykorzystano w nich wiele technologii i ulepszeń. Szczególnie skupiono się na poprawie sztywności opony, która jest kluczowa podczas sportowej jazdy, ponieważ zapobiega nadmiernemu odkształcaniu się ogumienia. Zastosowano między innymi szeroką warstwę pasa stalowego, osnowę poliestrową o wysokiej gęstości i sztywny wypełniacz stopki. Dzięki tym technologiom opona przylega większą powierzchnią do drogi, także przy wykonywaniu dynamicznych manewrów. Przekłada się to na lepsze atrybuty jezdne na każdej nawierzchni.

Za bardzo dobre właściwości tych opon odpowiada również specjalna mieszanka gumowa o wysokiej przyczepności. Jednym z dodatków wykorzystanych do jej produkcji są nanocząsteczki krzemionki. Mieszanka ta zapewnia dobre trzymanie podczas wchodzenia w zakręty i krótką drogę hamowania. Jej zastosowanie obniża również opory toczenia podczas jazdy. Efektem jest mniejszy hałas wydawany przez ogumienie, także przy wysokich prędkościach oraz niższe zużycie paliwa.

Testy opon Hankook Ventus V12 Evo2 potwierdzają ich wysoką jakość. W 2015 roku w niezależnych testach niemieckiego magazynu motoryzacyjnego  "Auto Motor und Sport" w rozmiarze 225/50 R17 uplasowały się one zaraz za podium, zajmując 4 miejsce.

Bieżnik Hankook Ventus V12 evo2


Opony wyposażone są w bieżnik kierunkowy z rowkami układającymi się w kształt litery V. Tego typu budowa sprawdza się szczególnie dobrze w usuwaniu wody spod kół podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Dodatkowo w odprowadzaniu jej uczestniczą 4 rowki główne. Są one zaprojektowane dość nietypowo, ponieważ środkowe dwa są znacznie szersze niż dwa boczne. Taka konstrukcja ma na celu minimalizację ryzyka poślizgu podczas deszczu.
Charakterystycznym elementem tych opon jest także to, że ukośne rowki mają zaokrąglony kształt ze spiczastym zakończeniem. Taki projekt ma za zadanie redukować szum odczuwany podczas podróży samochodem. Ta cecha ma szczególne znaczenie podczas szybkiej jazdy, kiedy generowany hałas może być mocno słyszalny.

Bieżnik Hankook Ventus V12 evo2

Opinie o oponieHankook Ventus V12 evo2


Etykieta Hankook Ventus V12 evo2 dla rozmiaru 195/45 R17 85 W

E
A
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Hankook Ventus V12 evo2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
4 Test opon letnich "Auto Motor und Sport" 2015 w rozmiarze 225/50 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony