Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Hifly HF201

Hifly HF201 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Hifly HF201


Bieżnik Hifly HF201

Opinie o oponieHifly HF201


cris napisał(a):

Jeżdżę na tych oponach na nauce jazdy tak że pracują chyba w każdych warunkach, nie mam powodów do narzekań.

Ocena: 5
zbyszek napisał(a):

w miarę dobre, spodziewałem się że będzie źle, ale nie. Nawet dobre odczucia.

Ocena: 5
Dark napisał(a):

Witam, na oponach jeżdzę już drugi sezon. Do tej pory przejechały ok 35 tys. Opona nie należy do zbyt dobrych. ABS ma co robić zarówno na suchym, a zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Potrafi zerwac przyczepność i to niekoniecznie przy ostrym ruszaniu, a hamowanie na mokrym to już bardzo często poślizg. Ogólnie nie polecam, chyba że do bardzo spokojnej jazdy.

Ocena: 3
Jędrek napisał(a):

Zdecydowanie mogę polecić osobom ceniących sobie dobre warunki jezdne i komfort użytkowania przy niskiej cenie.

Ocena: 4

Etykieta Hifly HF201 dla rozmiaru 135/80 R13 70 T

F
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Hifly HF201 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


4/6

Zobacz również opony