Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Imperial Ecosport

Imperial Ecosport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Imperial Ecosport to ekonomiczna opona do samochodów osobowych, dedykowana do podróżowania w sezonie letnim. Wyprodukowana przez młodą, belgijską markę, oferuje wysoką jakość wykonania i technologie, jakie spotykamy w ogumieniu wyższej klasy. Wśród najważniejszych zalet tego modelu należy wymienić:

  • wysoki komfort jazdy, spowodowany doskonałym tłumieniem nierówności i hałasu,
  • bardzo dobrą trwałość bieżnika, umożliwiającą wydłużoną eksploatację,
  • maksymalną przyczepność – także przy dynamicznym stylu jazdy.

Opony Imperial Ecosport

Opony Imperial Ecosport to propozycja dla użytkowników, którzy preferują zarówno umiarkowany, jak i sportowy styl prowadzenia samochodu. W sprzedaży dostępne są rozmiary od 15 do 20 cali. Choć modele tej firmy nie są zbyt często spotykane na naszych drogach, ich użytkownicy uważają, że są one godne polecenia dla osób poszukujących budżetowego kompletu ogumienia. Dotychczas nie doczekaliśmy się jeszcze testów tego modelu, prowadzonych przez ekspertów motoryzacyjnych.

Opinie o Imperial Ecosport podkreślają atrakcyjny, niebanalny wygląd bieżnika, który podnosi ogólną prezencję samochodu. Nie wykazuje on objawów przedwczesnego zużycia, zachowując pełne parametry przez cały okres użytkowania. Opony swoimi osiągami nie odbiegają od innych letnich modeli wyższych klas, zapewniając bardzo dobrą przyczepność szczególnie na suchej nawierzchni. Są ciche i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz skutecznie tłumią napotkane nierówności. Trzeba zachować pewną rozwagę w czasie ich używania na mokrej drodze – mogą trochę ślizgać się, jednak przy dostosowaniu prędkości do panujących warunków – gwarantują niezbędne na drodze bezpieczeństwo.

Opony Imperial Ecosport to dobry wybór dla kierowców, którzy:

  • szukają niedrogiego i wytrzymałego letniego ogumienia,
  • chcą kupić model o atrakcyjnym wyglądzie, który zapewnia wysoki komfort prowadzenia,
  • wymagają wysokiej przyczepności także przy dużych prędkościach i gwałtownych manewrach.

Bieżnik Imperial Ecosport


W oponach Imperial Ecosport producent zastosował asymetryczny bieżnik, którego dwie strefy odpowiadają za optymalne parametry podczas letniego sezonu. Głębokie rowki w jego wewnętrznej części skutecznie odprowadzają wodę, umożliwiając bezpieczne pokonywanie zakrętów w czasie deszczu. Zewnętrzne klocki gwarantują wysokie parametry na suchej nawierzchni, stabilizując pojazd i zapewniając przyczepność przy dużych prędkościach. Nowoczesna gumowa mieszanka zapobiega przedwczesnemu ścieraniu bieżnika, odpowiadając za optymalne właściwości w skrajnych temperaturach. Dodatkowo precyzyjnie tłumi drgania i hałas, wpływając na duży komfort użytkowania.

Bieżnik Imperial Ecosport

Opinie o oponieImperial Ecosport


Etykieta Imperial Ecosport dla rozmiaru 205/55 R16 91 W

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Imperial Ecosport uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony