Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Interstate Winter IWT 2 EVO

Interstate Winter IWT 2 EVO - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik Interstate Winter IWT 2 EVO


Bieżnik Interstate Winter IWT 2 EVO

Opinie o oponieInterstate Winter IWT 2 EVO


atmann napisał(a):

Jeżdżę na tych oponach Seatem Leonem 2.0 TDI od nowości (oczywiście zimą). Opory toczenia mniejsze niż na letnich Pirelli P7. Opona zachowuje się poprawnie, porównywalnie do opon średniej klasy, których używałem wcześniej w swoich lub służbowych samochodach. Komfort jazdy lepszy niż na letnich Pirelli. W zasadzie nie mam nic do zarzucenia tym oponom.

Ocena: 5

Etykieta Interstate Winter IWT 2 EVO dla rozmiaru 185/60 R15 88 T

F
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Interstate Winter IWT 2 EVO uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
14 Test opon zimowych ADAC 2013 w rozmiarze 225/45 R17

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony