Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kelly HP

Kelly HP - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Kelly HP to model opony letniej z sektora ekonomicznego, który nadaje się dla mniej wymagających kierowców. Został stworzony przez jedną z najstarszych amerykańskich firm oponiarskich, specjalizującą się w niedrogim, ale trwałym ogumieniu o rozsądnych osiągach. W jej ofercie mogliśmy zobaczyć takie wersje, jak Summer ST, Safari TSR czy Winter HP.  Do najważniejszych parametrów omawianego modelu należą:

    szybkie odprowadzanie wody spod czoła bieżnika,
    zminimalizowanie hałasu i oporów toczenia,
    wysoka trwałość, sprzyjająca wydłużonej eksploatacji.

Opony Kelly HP

Ogumienie Kelly HP jest przystosowane do samochodów osobowych, poruszających się na felgach o rozmiarze od 14 do 16 cali. Sprawdzi się zarówno w czasie jazdy po mieście, jak i pokonywania dłuższych tras. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom umożliwia ono bezpieczną jazdę przy zachowaniu rozsądnego stylu prowadzenia, nie nadwyrężając budżetu przeznaczonego na nowy komplet opon.

Testy opon Kelly HP jak dotąd nie miały miejsca. Opinie o Kelly HP są umiarkowanie optymistyczne. Kierowcy zwracają uwagę na niezbyt pewne zachowanie opony na mokrej nawierzchni, przy jednoczesnych dość dobrych osiągach na suchej drodze. Przy niskich temperaturach bieżnik może robić się twardy, zmniejszając komfort podróżowania. Samochód wyposażony w te opony wymaga zachowania rozwagi w trakcie kierowania oraz dostosowywania prędkości do panujących warunków pogodowych. Każdorazowo osiągi opon warto rozpatrywać jednak pod kątem dopasowania do danego modelu pojazdu – w wielu z nich mogą one sprawować się całkiem dobrze, zaspokajając potrzeby użytkowników.

Opony Kelly HP mogą być dobrym wyborem dla kierowców:

  •     poszukujących niedrogiego, letniego kompletu ogumienia,
  •     preferujących spokojny i rozsądny styl prowadzenia samochodu,
  •     nie wymagających maksymalnych osiągów i wyjątkowych parametrów bieżnika.

Bieżnik Kelly HP


W modelu Kelly HP zastosowano kierunkowy bieżnik w kształcie litery V, który odpowiada za harmonijne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Szerokie obwodowe rowki sprawnie odprowadzają wodę, zmniejszając ryzyko poślizgu i wpływając na stabilność pojazdu, a centralne żebro pozytywnie oddziałuje na sterowność. Równomierny nacisk na podłoże sprawia, że bieżnik zużywa się powoli i proporcjonalnie, utrzymując swoje parametry przez cały okres eksploatacji. Zastosowana mieszanka gumowa zachowuje elastyczność przy wyższych i niższych temperaturach, a dzięki naprzemiennemu ułożeniu klocków – nie generuje nadmiernego hałasu w trakcie jazdy.

Bieżnik Kelly HP

Opinie o oponieKelly HP


Etykieta Kelly HP dla rozmiaru 205/55 R16 91 W

E
E
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Kelly HP uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony