Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kleber Quadraxer 2

Kleber Quadraxer 2 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Kleber Quadraxer 2 to opony całoroczne klasy średniej, którym nie brak istotnych walorów, dzięki którym zyskały szerokie grono zadowolonych użytkowników. Do najważniejszych zalet opony Kleber Quadraxer 2 należą:

  • Doskonała przyczepność na suchej nawierzchni.
  • Pewne ruszanie i hamowanie na ośnieżonej jezdni.
  • Wielosezonowość likwidująca konieczność zmiany opon dwa razy do roku.

Opony Kleber Quadraxer 2

Opony wielosezonowe Kleber Quadraxer 2 w rozmiarze 205/55 R16 były testowane w 2017 roku przez magazyn Auto Bild. Zajęły czwarte z dziesięciu możliwych miejsc i docenione zostały za nadzwyczajne prowadzenie auta na śniegu oraz mokrej nawierzchni, a także dobry stosunek ceny do jakości. Swoimi osiągami ustąpiły tylko zdecydowanie droższym oponom klasy premium. Testy wykonane przez grupę Michelin dla opony w rozmiarze 205/55 R16 91H dowiodły poprawy właściwości modelu Quadraxer 2 w stosunku do jego poprzednika, zwiększając odporność na zjawisko aquaplaningu o 8% na drodze prostej oraz o 4% na zakrętach.

Opony Kleber Quadraxer dostępne są w rozmiarach 15 i 18 cali, z zastosowaniem w samochodach osobowych i SUVach. Są produkowane w koncernie Michelin i mają aż 10 lat gwarancji od daty produkcji, co wyróżnia je spośród innych modeli o znacznie krótszym okresie gwarancyjnym. Jako opony całoroczne, będą dobrym wyborem dla kierowców, którzy nie chcą tracić czasu na sezonową wymianę ogumienia oraz poruszają się głównie po mieście, którego ulice w zimie są systematycznie odśnieżane.

Kierowcy chwalą te opony zwłaszcza za doskonały stosunek jakości do ceny. Opony całoroczne Kleber Quadraxer 2 praktycznie w niczym nie ustępują innym, droższym modelom ogumienia. Doskonale radzą sobie na suchej i mokrej powierzchni, na śniegu również nie sprawiają problemów z zachowaniem przyczepności. To dopracowane opony, nadające się do codziennej eksploatacji w każdych warunkach. Opinie o Kleber Quadraxer 2 wskazują, że są to raczej miękkie opony, co pozwala na komfortową eksploatację oraz stabilną i bezpieczną jazdę samochodem.

Kleber Quadraxer będą dobrym wyborem dla kierowców, którzy:

  • Szukają najlepszych opon całorocznych, zapewniających bezpieczną i przewidywalną jazdę w każdych warunkach.
  • Chcą kupić opony wysokiej jakości, które zapewnią długotrwałą eksploatację.
  • Nie mają czasu na dwukrotne w ciągu roku zmienianie opon w serwisie.

Bieżnik Kleber Quadraxer 2


Opona została wyposażona w specjalnie skonstruowany bieżnik, który nadaje się do jazdy po suchej i mokrej nawierzchni oraz po śniegu. Kierunkowa rzeźba bieżnika w kształcie litery V dobrze sprawdza się w każdych warunkach. Technologia kanałów rynnowych Toboggan zapewnia prawidłowe odprowadzanie wody, zapobiegając zjawisku aquaplaningu. Optymalnie skonstruowane lamele odpowiadają za sprawne ruszanie, skręcanie i hamowanie podczas zimy, a rowki Flexing Points gwarantują przyczepność na suchej nawierzchni. Innowacyjna, wysoce elastyczna mieszanka gumowa, użyta do produkcji opon, zachowuje swoje właściwości w każdej temperaturze, szybko dostosowując się do zmiennych warunków atmosferycznych.

Bieżnik Kleber Quadraxer 2

Opinie o oponieKleber Quadraxer 2


Etykieta Kleber Quadraxer 2 dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony