Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kormoran Snow

Kormoran Snow - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Kormoran Snow to niedrogie, zimowe opony polskiej produkcji. Użytkowane przez rozważnych kierowców zapewniają stosowny poziom bezpieczeństwa na drogach w mieście i terenie niezabudowanym, nie tracąc parametrów nawet podczas bardziej dynamicznej jazdy. To przynależące do klasy budżetowej ogumienie gwarantuje:

  • wysoką przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni,
  • sprawne odprowadzanie wody i śniegu spod czoła opony,
  • elastyczną i trwałą mieszankę o niskich oporach toczenia.

Opony Kormoran Snow

Zimowe opony Kormoran Snow to dobry wybór dla posiadaczy samochodów niższej i średniej klasy, poruszających się na kołach o rozmiarze od 15 do 18 cali. To kolejna wersja niezwykle popularnej serii, która zapewnia jeszcze lepsze osiągi niż jej poprzednicy. Oferując odpowiedni poziom bezpieczeństwa na drodze, cieszy się ona dużym powodzeniem wśród wielu kierowców.
Dotychczas nie odbył się żaden test opon Kormoran Snow, przeprowadzony przez ekspertów motoryzacyjnych. Model ten został jednak sprawdzony pod kątem przyczepności na śniegu, a jego osiągi potwierdza symbol Three Peak Mountain Snow Flake, nadawany oponom spełniającym unijne wymogi.

Opinie o Kormoran Snow podają ten model jako godny polecenia na trudne, zimowe warunki. Rewelacyjnie trzyma się śniegu, zapewniając skuteczne hamowanie i ruszanie na śliskiej nawierzchni. Jest dość miękki, doskonale tłumiąc nierówności i nie powodując nadmiernego hałasu. Opona posiada także ciekawy, nowoczesny wygląd, który podnosi ogólną prezencję samochodu.

Ogumienie Kormoran Snow jest stworzone dla kierowców, którzy:

  • szukają niedrogiego modelu o doskonałej jakości i wysokich osiągach,
  • zwracają dużą uwagę na ładny wygląd bieżnika,
  • nie chcą przepłacać za wyższą klasę, jednocześnie otrzymując odpowiednie parametry.

Bieżnik Kormoran Snow


W modelu Kormoran Snow zastosowano kierunkowy bieżnik z masywnymi klockami i szerokimi kanałami. Gwarantuje on skuteczne odprowadzanie wody i śniegu, chroniąc przed zjawiskiem aquaplaningu. Szerokie barki zapewniają stabilność i przyczepność nawet przy szybszej, bardziej dynamicznej jeździe, a gęste, faliste lamele wczepiają się w śnieg, odpowiadając za przewidywalną trakcję. Dzięki dużej ilości krawędzi i rowków dochodzi do równomiernego nacisku na podłoże, co przyczynia się do wysokiej przyczepności oraz wolniejszego zużycia bieżnika. Dodatek elastycznej mieszanki o niskich oporach toczenia, odpornej na zmienne, wahające się temperatury znacząco podnosi komfort jazdy oraz sprzyja obniżonemu spalaniu paliwa.

Bieżnik Kormoran Snow

Opinie o oponieKormoran Snow


Etykieta Kormoran Snow dla rozmiaru 205/55 R16 94 H

E
C
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Kormoran Snow uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony