Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kumho Ecsta HM KH31

Kumho Ecsta HM KH31 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Kumho Ecsta HM KH31


Bieżnik Kumho Ecsta HM KH31

Opinie o oponieKumho Ecsta HM KH31


Łukasz napisał(a):

Polecam opony Kumho, bardzo dobre. Porównując do continentala, zdecydowanie mają lepsze przyczepność oraz komfort jazdy. Hamowanie wypada rewelacyjnie. Opony nowe z bieżącego roku i spokojnie wystarczą na dwa sezony przy ostrej jeździe, przy spokojnej nawet na trzy.

Ocena: 6
Emanuele VR napisał(a):

Po 15,000 km Kumho KH 31 okazała się doskonałym zakupem, wygodne i prawie bez widocznego zużycia, miękkie opony o dobrej przyczepności w tym przedziale cenowym, w którym występuje. Dodam, że dostawa zgodnie z harmonogramem i opony dostarczone do mnie zostały wyprodukowany kilka miesięcy wcześniej.

Ocena: 5
bart napisał(a):

W tej cenie to bardzo dobre rozwiązanie. fajnie trzymają na suchym po rozgrzaniu, nie są zbyt głośne, nadmiernego zużycia też nie widzę. Jedyna wada to dość znaczna podatność na aquaplaning. trzeba uważać na mokrym w koleinach. Poruównująć do oryginalnych primacy HP to kumho wypada dość przeciętnie, ale nie zapominajmy że to opona o połowę tańsza. W tej cenie miałem jeszcze hankook i różnica jest kolosalna na plus dla kumho

Ocena: 5
wasd napisał(a):

Opona jak opona, toczy się, nie hałasuje. Nie miałem z nią problemów, poślizgów i innych takich. Ale używam jej dość krótko. Mam nadzieję, że w ekstremalnej sytuacji mnie nie zawiedzie.

Ocena: 5
Emil napisał(a):

Bardzo dobre na mokrym, w zakrętach trzymają bardzo pewnie. Na suchym jest jeszcze lepiej, auto idzie jak po szynach. Hamowanie bardzo wydajne, praktycznie zawsze bez ABS. Polecam!

Ocena: 4
Lucek1972 napisał(a):

Opny warte zakupu, za przystępną cenę dostajemy opony o dobrych parametrach i wyczuwalnym zachowaniu na mokrej powierzchni . Polecam

Ocena: 5
marekwitek napisał(a):

Opony sprawują się naprawdę rewelacyjnie. Super trzymają się drogi oraz bardzo dobrze amortyzują wszelkich nierówności. Jeździłem na wielu oponach bardzo drogich firm, ale stosunek jakość / cena to tylko KUMHO. Opona mało doceniana u nas. Następne opony na pewno również będą Kumho.

Ocena: 5
Marek napisał(a):

Opony letnie jak i zimowe godne polecenia, są niezawodne.

Ocena: 6
ani napisał(a):

Warte zakupu. Korzystna cena ,po prostu porządna opona w dobrej cenie.

Ocena: 5
szym napisał(a):

polecam te opony w czesie deszczu tak sa przyklejone do nawierzchni jak by byly klejem przyklejone no suchej tez tak samo.

Ocena: 6

Etykieta Kumho Ecsta HM KH31 dla rozmiaru 205/55 R16 91 W

C
C
74 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Kumho Ecsta HM KH31 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - 74dB oznacza, że opona generuje stosunkowo wysoki poziom hałasu podczas pracy. Obniżać to może komfort jazdy, jednak nawet najwyższy wskaźnik opony dopuszczonej do sprzedaży, nie przekracza powszechnie obowiązującej normy.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
10 Test opon letnich ACE 2012 w rozmiarze 205/55 R16
14 Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony