Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kumho Ecsta LE Sport

Kumho Ecsta LE Sport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Kumho Ecsta LE Sport


Bieżnik Kumho Ecsta LE Sport

Opinie o oponieKumho Ecsta LE Sport


Etykieta Kumho Ecsta LE Sport dla rozmiaru 205/55 R16 91 Y

C
B
74 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Kumho Ecsta LE Sport stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - 74dB oznacza, że opona generuje stosunkowo wysoki poziom hałasu podczas pracy. Obniżać to może komfort jazdy, jednak nawet najwyższy wskaźnik opony dopuszczonej do sprzedaży, nie przekracza powszechnie obowiązującej normy.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
9 Test opon letnich "Auto Motor und Sport" 2015 w rozmiarze 225/50 R17
9 Test opon letnich "Auto Review" 2013 w rozmiarze 225/45 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony