Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kumho Ecsta LE Sport

Kumho Ecsta LE Sport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Kumho Ecsta LE Sport


Opinie o oponieKumho Ecsta LE Sport


Etykieta Kumho Ecsta LE Sport dla rozmiaru 205/55 R16 91 Y

C
B
74 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Kumho Ecsta LE Sport uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - 74dB oznacza, że opona generuje stosunkowo wysoki poziom hałasu podczas pracy. Obniżać to może komfort jazdy, jednak nawet najwyższy wskaźnik opony dopuszczonej do sprzedaży, nie przekracza powszechnie obowiązującej normy.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
9 Test opon letnich "Auto Motor und Sport" 2015 w rozmiarze 225/50 R17
9 Test opon letnich "Auto Review" 2013 w rozmiarze 225/45 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony