Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kumho Ecsta PS91

Kumho Ecsta PS91 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Kumho Ecsta PS91 to koreańskie ogumienie letnie dedykowane samochodom sportowym. Charakteryzuje się ono znakomitą przyczepnością do nawierzchni, co przekłada się na bezpieczeństwo jazdy zarówno na suchym, jak i mokrym podłożu. Dodatkowo nowatorska technologia C-Cut 3D zastosowana przy produkcji tego modelu, zapewnia doskonałą kontrolę nad autem, nawet w trudnych warunkach oraz w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Poprawia ona zwrotność pojazdu oraz przyczynia się do skrócenia drogi hamowania. Opony Kumho Ecsta PS91 zachowują te właściwości nawet przy dużych prędkościach.

Pozytywne opinie o Kumho Ecsta PS91 potwierdzają wyniki testów. W próbie opon letnich UHP w rozmiarze 235/35 R19 przeprowadzonych w 2015 roku przez "Sport Auto", ogumienie zajęło siódme miejsce, natomiast na dziesiątej lokacie uplasowało się ono w zestawieniu opon letnich w rozmiarze 225/40 R18, przygotowanym w tym samym roku przez "Auto Zeitung". Z kolei testy opon Kumho Ecsta PS91, które odbyły się w 2017 r. pod auspicjami Auto Bild oraz Auto Bild Sportscars i dotyczyły rozmiaru 235/35 R19, przyniosły ocenę zadowalającą. Natomiast w procesie weryfikacji przeprowadzonym przez Sport Auto dla rozmiaru 225/40 R18 z roku 2017 zostały one uznane za dobre.

We wszystkich przypadkach ogumienie testowano w ekstremalnych warunkach, a oceny dokonali uznani eksperci z branży. Kumho Ecsta PS91 zwróciły na siebie uwagę nie tylko znakomitą przyczepnością, ale również dość niskim – jak na opony średniej klasy do wozów sportowych – poziomem hałasu. Co więcej, opony mają bardzo dobrą efektywność paliwową. W rezultacie ich eksploatacja jest nie tylko ekologiczna, ale i ekonomiczna.

Tym samym propozycja ta ugruntowała renomę producenta, który zasłynął, wypuszczając na rynek, jako jeden z pierwszych, model opon Run Flat, a także wysoko oceniane ogumienie Kumho Ecsta KU31.

Bieżnik Kumho Ecsta PS91


Bieżnik opon Kumho Ecsta PS91 to rozwiązanie hybrydowe o asymetrycznym wzorze i mocnej oraz niezwykle stabilnej trakcji. Jest on wykonany ze specjalnej mieszanki gumy, odpornej na przyspieszone zużycie. Warto również zwrócić uwagę na to, że dzięki zastosowanej w modelu technologii ograniczającej efekt aquaplaningu, bieżnik zachowuje dobrą przyczepność do drogi nawet podczas hamowania na mokrych nawierzchniach. Należy zaznaczyć, iż propozycja Kumho Ecsta PS91 jest uniwersalna, gdyż obejmuje ona modele kompatybilne z najpopularniejszą na polskich drogach rozpiętością średnicy koła, od 18 do 21 cali.

Bieżnik Kumho Ecsta PS91

Opinie o oponieKumho Ecsta PS91


Konrad napisał(a):

Opona o sportowych właściwościach. Szczególnie czuć to jak jest zimna, potrzeba paru kilometrów aby zaczęła sie kleić, ale to norma w tego typu ogumieniu.

Ocena: 5
Konrad napisał(a):

Świetny stosunek jakości do ceny.

Ocena: 5
Kamil R napisał(a):

Witam. Kupując opony kierowałem sie tym, iż maja one rant zabezpieczający felgę co jest bardzo ważne przy 18" calach. Oponki troszeczkę słychać ale nie ma tragedii za ta cenę można uznać że są ciche, bardzo dobrze trzymają samochód na drodze nie ucieka przy dużej prędkości, co do wyglądu , wyglądają bardzo estetycznie. Co do poziomu toczenia jest troszkę większy, ale przy takiej feldze to normalne. Co ważne ze redukcja nierówności jest bardzo fajna jak jechałem znajomego autem tez na 18" tylko opony innej firmy to niestety jechało się jak wozem drabiniastym ponieważ każdy mały dołek było czuć ( znajomy ma takie samo auto jak ja z seryjnym zawieszeniem ) co do samych opon nie widzie zużycia po dystansie 9,000 km Reasumując : Bardzo dobry produkt w odpowiedniej gotowce, zarazem wygląd i trwałość . Polecam!

Ocena: 6
Artur Gardiasz napisał(a):

Super obrona w dobrej cenie... Godna polecenia.

Ocena: 5

Etykieta Kumho Ecsta PS91 dla rozmiaru 225/35 R19 88 Y

F
B
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Kumho Ecsta PS91 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
7 Test opon letnich UHP "Sport Auto" 2015 w rozmiarze 235/35 R19
10 Test opon letnich "Auto Zeitung" 2015 w rozmiarze 225/40 R18

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony