Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kumho Solus HA31

Kumho Solus HA31 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Bieżnik Kumho Solus HA31


Bieżnik Kumho Solus HA31

Opinie o oponieKumho Solus HA31


Sebastian Piekoś napisał(a):

Opony do tej klasy samochodu godne polecenia, ja kupiłem w dobrej cenie i jestem zadowolony.

Ocena: 5
Bartek napisał(a):

Opony są zamontowane w aucie poruszającym się tylko po mieście. Styl jazdy spokojny. Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o taką eksploatację sprawdzają się idealnie.

Ocena: 5
M.Zygmunt napisał(a):

Polecam te opony każdemu, są rewelacyjne.

Ocena: 5
TAZ napisał(a):

Polecam

Ocena: 5
Amedeo Lamponi napisał(a):

Opony całoroczne, bez większych problemów dostosowane do małych aut i miejskiego użytku. Używane żeby przestrzegac przepisów kodeksu drogowwego wymagajacego opon zimowych. Patrząc na zużycie sa bardziej niz dobre. Dziennie 30 km na drogach i autostradzie.

Ocena: 6
Roberdans napisał(a):

Wydaje się, że mieszanki gumy tworzone w dalekiej Azji nie sprawdzają się w naszych warunkach lub trzeba jeździć po powierzchniach bez krawężników. Wcześniej w tym aucie też ktoś założył produkcję PRC i w częstym użytkowaniu wypada slabo. Warto dodać i mieć coś z europejskiego obszaru.

Ocena: 3
Ken Farquhar napisał(a):

Wyjątkowa przyczepność na śniegu, świetna cena, bardzo dobre opony.

Ocena: 5
Michele Riva napisał(a):

Opony nieco hałaśliwe ale zasadniczo dobre

Ocena: 5

Etykieta Kumho Solus HA31 dla rozmiaru 205/55 R16 94 V

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Kumho Solus HA31 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
6 Test opon całorocznych "Auto Zeitung" 2015 w rozmiarze 185/65 R15
8 Test opon całorocznych ACE 2016 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony