Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kumho Solus KH17

Kumho Solus KH17 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Kumho Solus KH17 to ogumienie letnie dedykowane autom osobowym klasy średniej. Fabrycznie montowane jest w takich samochodach, jak Opel Astra, Volkswagen Polo i Ford Fiesta, co świadczy o jego bardzo wysokiej jakości. Model ten zaprojektowany został tak, aby gwarantować optymalną przyczepność na każdym typie nawierzchni i maksymalnie skrócić drogę hamowania na jezdni mokrej.

Główne zalety Kumho Solus KH17 to przede wszystkim:

  • dobra przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni,
  • ekonomiczna i równomierna eksploatacja,
  • doskonały stosunek jakości do ceny.

Opony Kumho Solus KH17

Ogumienie Kumho Solus KH17 wyprodukowane zostało przez koreańską markę. Model gwarantuje zachowanie wysokiej jakości przy naprawdę korzystnej cenie opon. Dostępne rozmiary to 13 - 18 cali, dzięki czemu gumy pasują praktycznie do wszystkich aut osobowych. Model opon Kumho nadaje się zarówno do jazdy po mieście, jak i do bardziej sportowego, dynamicznego stylu prowadzenia pojazdu. Symetryczny bieżnik warunkuje zrównoważone osiągi na dowolnym typie nawierzchni, a jego szerokie rowki gwarantują sprawne odprowadzanie wody, co redukuje ryzyko niebezpiecznego aquaplaningu. Równomierne rozłożenie nacisku zapewnia natomiast jednolitą eksploatację, dzięki czemu opony zużywają się wolniej i przez cały okres użytkowania cieszą jednakowo dobrymi parametrami oraz komfortem jazdy.

Opinie o Kumho Solus KH17 są niezwykle pozytywne, a użytkownicy tego ogumienia chwalą je za bardzo dobrą przyczepność zarówno na jezdni suchej, jak i mokrej, a także za cichą i komfortową jazdę. Wyróżniają się także dobrym stosunkiem jakości do ceny. Testy opon Kumho Solus KH17 również wypadają bardzo korzystnie. W testach ADAC z 2011 roku ogumienie z tego modelu w rozmiarze 175/65 R14 zajęło dziewiąte miejsce, a zaledwie rok temu w testach ADAC 2018 rozmiar 205/55 R16 uplasował się już na piątej lokacie, wyprzedzając nawet tak znane światowe marki, jak Goodyear i Fulda.

Bieżnik Kumho Solus KH17


Symetryczny bieżnik opon Kumho Solus KH17 gwarantuje jednakowo dobre osiągi zarówno na jezdni suchej, jak i mokrej, a także maksymalnie skróconą drogę hamowania. Elastyczna mieszanka gumowa sprawia, że ogumienie zachowuje sztywność bez względu na panującą temperaturę oraz uzyskiwaną prędkość jazdy. Dzięki licznym nacięciom bieżnika auto prowadzi się niezwykle stabilnie i bezpiecznie nawet przy wysokich osiągach silnika. Szerokie rowki skutecznie odprowadzają wodę z czoła opony, co chroni przed ryzykiem aquaplaningu. Optymalizacja rozkładu nacisków pozwala na równomierne zużycie bieżnika, co przekłada się na jednakowo wysoki komfort ich użytkowania oraz przedłużenie żywotności ogumienia. Odpowiednia mieszanka zmniejsza także opory toczenia, dzięki czemu obniża tym samym spalanie paliwa. Oznacza to, że opony Kumho Solus KH17 są ekonomiczne zarówno w zakupie, jak i w użytkowaniu.

Bieżnik Kumho Solus KH17

Opinie o oponieKumho Solus KH17


Etykieta Kumho Solus KH17 dla rozmiaru 135/70 R15 70 T

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Kumho Solus KH17 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
14 Test opon letnich 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie
11 Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 165/70 R14
9 Test opon letnich ADAC 2011 w rozmiarze 175/65 R14
5 Test opon letnich ADAC 2018 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony