Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Linglong Winter Hero Radial 650

Linglong Winter Hero Radial 650 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Bieżnik Linglong Winter Hero Radial 650


Bieżnik Linglong Winter Hero Radial 650

Opinie o oponieLinglong Winter Hero Radial 650


Łukasz napisał(a):

Przyczepność na mokrej nawierzchni to tragedia. Hamujesz i końca hamowania nie widać. Już raz się na nich przejechałem... Droga hamowania stanowczo za długa. Hamując z niedużej prędkości po prostu jedziesz jak na łyżwach, jedynie dźwięk inny. Jedno takie hamowanie z 60 góra 70km/h kosztowało mnie 3tys na naprawę auta. Zdecydowanie nie są to bezpieczne opony na mokrym. Jedynie w świeżym śniegu radzą sobie naprawdę bardzo dobrze. Każde błoto pośniegowe, duży opad deszczu np w lesie, sprawia że strach na nich jeździć. Wybierz inna oponę jak zależy Ci na bezpieczeństwie, taka opona zdecydowanie zagraża życiu w przypadku mokrej nawierzchni.

Ocena: 3
Joe napisał(a):

Dużo ludzi słysząc o chińskich oponach bladnie. Moje zdanie jest takie, że znacznie tańsza chinska opona jest lepsza od "naszej" z niższej półki. Wcześniej miałem Savy, cena 370 zł za sztuke, teraz mam Linglonga, cena 220 zł za sztuke i jest przepaść. Sava była dobra na śniegu, dosyć cicha, ale strasznie niestabilna na asfalcie. Linglong jest rewelacyjny na śniegu, znacznie stabilniejszy od savy na asfalcie, na autostradzie przy 150 km/h idzie jak po szynach, tyle że troszke głośniejszy, ale biorąc pod uwagę cene, to ten chinol jest bezkonkurencyjny. Jedyna jego konkurencja to chyba Goodride, który (nie neguję) podobno jest jeszcze lepszy, a cena też "chinska". Więc po jakiego grzyba kupować opony europejskie z niższej półki, jak Sava czy Dębica, jak duuużo tańszy chinczyk jest lepszy, różnica w moim przypadku 215/55/16 to 140 zł na sztuce !!! Kupiłem za to felgi stalowe i mam kompletne nowe koła na zimę. W Chinach naprawdę technika idzie niesamowicie w górę, a ceny nie!!!

Ocena: 5
Heko napisał(a):

Guma miękka, dobrze przylega do podłoża w niskich temperaturach, duże odstępy między kostkami bieżnika, duża ilość lamelek przez co opona dobrze odprowadza śnieg, błoto i wodę.

Ocena: 5
Johny napisał(a):

Polecam!

Ocena: 6
Simon napisał(a):

Przejechałem na nich 2 zimy (ok. 13000 km) i bieżnik nawet nie drgnął. Cena przystępna, super zachowanie na śniegu. Przyklad: Droga (asfalt), zasnieżona ok 15-20 cm śniegu, prędkość ok. 50 km/h - nagłe hamowanie, samochód staje prawie w miejscu, ABS się nie włącza. Polecam.

Ocena: 5

Etykieta Linglong Winter Hero Radial 650 dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
41 Test opon zimowych "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 185/60 R14
47 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie
38 Test opon zimowych "Auto Bild" 2012 w rozmiarze 205/55 R16 - hamowanie
8 Test opon zimowych "Auto Express" w rozmiarze 205/55 R16
9 Test opon zimowych "EVO" 2012 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony