Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Matador MP 92 Sibir Snow

Matador MP 92 Sibir Snow - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik Matador MP 92 Sibir Snow


Bieżnik Matador MP 92 Sibir Snow

Opinie o oponieMatador MP 92 Sibir Snow


sztefi napisał(a):

Dobra opona za rozsądną cenę.

Ocena: 5
Radek napisał(a):

Użytkuję je pierwszy sezon ale wydają sie dobre:)

Ocena: 4
Jerry napisał(a):

Z opon jestem bardzo zadowolony. Spełniają wszystkie moje oczekiwania. Przed zakupem zastanawiałem się, czy za tak niską cenę otrzymam satysfakcjonujący produkt. Polecam.

Ocena: 5
Mariopa napisał(a):

Rozsądna cena i całkiem dobrze sprawują się na drodze. Nie testowałem na śniegu (z przyczyn oczywistych - jego braku) więc trudno powiedzieć jak będą się zachowywały. Teraz po wymianie na letnie nie znalazłem na nich śladów zużycia. Polecam gdyż do klasycznego przemieszczania się po mieście nie ma co przepłacać.

Ocena: 5
Daniel napisał(a):

dobre opony do każdego typu samochodu. bardzo polecam

Ocena: 6
Andrzej napisał(a):

Bardzo dobre opony. Miałem zamiar kupić coś droższego, markowego ale mój wulkanizator namówił mnie na te Matadory. Nie żałuję tej decyzji absolutnie. Trochę już na nich przejechałem (druga zima) i mogę spokojnie powiedzieć, że są genialne. Cicho w samochodzie, pełna kontrola niezależnie od nawierzchni i prędkości (oczywiście bez szaleństw). Codziennie jeżdżę do pracy, wożę dzieci do szkoły. Mieszkam na wsi i droga do miasta nie zawsze jest odśnieżona a te gumy radzą sobie z tym wszystkim bez problemu. Uczciwie polecam.

Ocena: 6
darek33m napisał(a):

Na oponach przejechałem co prawda dopiero jeden sezon i nic złego mi się nie przytrafiło. sprawują się dobrze i nie mam zastrzeżeń.

Ocena: 6
Maniek napisał(a):

dodrze sie prowadzi nawet przy duzych predkosciach dobrze odprowadzają błoto posniegowe trzymaja sie dobrze na mokrej drodze ładny wygład bieznika nie sa głosne na suchej nawierzchni naprawde polecam

Ocena: 5
kierowca napisał(a):

może być, ale jednak chyba czegoś mi brakuje jeszcze

Ocena: 4
maniek napisał(a):

Bardzo dobre właściwości trakcyjne zarówno na suchej i mokrej nawierzchni.

Ocena: 6

Etykieta Matador MP 92 Sibir Snow dla rozmiaru 205/55 R16 94 V

F
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Matador MP 92 Sibir Snow uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.