Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Matador MP92 Sibir Snow

Matador MP92 Sibir Snow - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Opony Matador MP92 Sibir Snow to idealna oferta opon zimowych na trudne warunki atmosferyczne. Posiadają one asymetryczny bieżnik, który składa się z dwóch oddzielnych części, każdy z nich odpowiada za inne właściwości. Opony tego typu należą do klasy ekonomicznej, a gwarantują dobrą jakość w przystępnej cenie.

Matador MP92 Sibir Snow przeznaczone są do samochodów osobowych. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo dobra przyczepność zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Poprawiają one sterowalność samochodu. Opona jest odporna na uszkodzenia zewnętrzne.

Test opony wykazał, że daje ona pełne bezpieczeństwo podczas jazdy, a także ogromny komfort prowadzenia auta w trudnych warunkach. Doskonale odprowadza śnieg oraz wodę.

Bieżnik Matador MP92 Sibir Snow


Bieżnik Matador MP92 Sibir Snow

Opinie o oponieMatador MP92 Sibir Snow


2g5tbre napisał(a):

W międzyczasie nakręciłem kolejne 5000 km, i w końcu była okazja pojeździć w warunkach zimowych. Opony nadspodziewanie dobre! Naprawdę dają dużo pewności w prowadzeniu auta, pod warunkiem że temperatura spada poniżej 10 stopni. W mrozy świetnie. Biała droga, śnieg zajeżdżony, ale brak lodu, w poczuciu kontroli i bez stresu pokonywana z prędkością 60-80 km/h, czasem tylko ESP bądź ASR korygowały moje poczynania (oczywiście trzeba mieć świadomość, że w takich warunkach dobrze jest dopóki jest dobrze i prawa fizyki obowiązują). Hamowanie i sterowność w takich warunkach bardzo ok. Słabiej trochę oponom idzie ruszanie pod górę np. z drogi podporządkowanej (napęd na przód, ciężki superb). Na lodzie oczywiście cudów nie ma, ale jakaś sterowalność pozostaje. Świeży padający na asfalt śnieg, nawet w dużych ilościach, nie robi na oponie żadnego wrażenia. Co istotne, nie zaobserwowałem nadmiernego zużycia.

Ocena: 5
ja napisał(a):

Polecam.

Ocena: 6
kierowca napisał(a):

może być, ale jednak chyba czegoś mi brakuje jeszcze

Ocena: 4
Krzysztof napisał(a):

Oponki jak na razie bez zarzutu. Nie było co prawda jeszcze okazji do sprawdzenia ich na dużym śniegu, bo zima była jaka była. Do tej pory spisywały się nie najgorzej, prowadziły się bardzo dobrze jak dla mnie. Mogę spokojnie polecić te opony.

Ocena: 5
henbrz napisał(a):

Śniegu tej zimy było mało, ale kiedy się pojawił byłem miło zaskoczony! Za tą cenę nic lepszego się nie kupi. A naprawdę jest dobrze!

Ocena: 5
Daniel napisał(a):

dobre opony do każdego typu samochodu. bardzo polecam

Ocena: 6
Emiliano napisał(a):

Mam je dopiero przez kilka kilometrów, a zatem mój osąd nie jest kompletny. Mogę powiedzieć, że są naprawdę piękne i na mokrym sprawdzają się świetnie. Nie wypróbowałem ich jeszcze na śniegu, ale musiałem dokonać oceny i dlatego muszę dałem im 5 z góry.

Ocena: 5
Moskal napisał(a):

Idealne opony za taką cenę

Ocena: 5
HUN40 napisał(a):

Polecam wszystkim którzy nie potrzebują najwyższej jakości za duże pieniądze. W naszych warunkach klimatycznych dobra opona za rozsądne pieniądze.

Ocena: 4
house napisał(a):

na suchym ok, na mokrym podobnie, nie jest to opona dla kogos kto mieszka w gorach, ale poza tym jest ok.

Ocena: 4

Etykieta Matador MP92 Sibir Snow dla rozmiaru 205/55 R16 94H

F
C
71 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Matador MP92 Sibir Snow uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
12 Test opon zimowych ADAC 2016 w rozmiarze 225/45 R17 H

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony