Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nankang NS2

Nankang NS2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Nankang NS2 to tajwański model letni z klasy ekonomicznej. Pomimo przynależności do budżetowego segmentu, opony zyskały grono użytkowników, zadowolonych z osiąganych przez nie parametrów. Do najważniejszych zalet przedstawianego ogumienia należą:

  • atrakcyjny wzór bieżnika, wpływający na stylowy wygląd samochodu,
  • dobra przyczepność i stabilność w każdych warunkach,
  • niska ścieralność, sprzyjająca wydłużonym parametrom użytkowym.

Opony Nankang NS2

Opony Nankang NS2 są przeznaczone do samochodów osobowych, poruszających się głównie po mieście. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza podczas umiarkowanego stylu jazdy. Są dostępne do pojazdów wyposażonych w felgi o rozmiarze od 13 do 22 cali, pasując do wielu modeli, przemieszczających się po drogach. Niestety, dotychczas nie odbył się żaden test opon Nankang NS2, dokumentujący ich właściwości.

Założeniem producenta było stworzenie niedrogich, ale pewnych opon, pozwalających na bezpieczną i dynamiczną jazdę w każdych, zmiennych warunkach pogodowych. Gwarantują one dobry stosunek jakości do ceny i parametry przystosowane dla rozważnych kierowców. Użytkownicy uznali ten model za wyjątkowo atrakcyjny wizualnie, podnoszący ogólną prezencję samochodu.

Opinie o Nankang NS2 wskazują na ich dobrą przyczepność zwłaszcza na suchej nawierzchni. Nieco gorzej radzą sobie one na drogach mokrych, jednak przy dostosowaniu prędkości do panujących warunków – nie powinny wykazywać większych poślizgów. Są dość wytrzymałe, pozwalając na przejechanie nawet kilku sezonów. Niestety wraz z upływem czasu zmniejszają się także ich parametry. Należy także starannie dopilnować odpowiednio wczesnej zamiany na wersję zimową, gdyż kompletnie nie radzą sobie nawet na niewielkim śniegu.

Opony Nankang NS2 będą odpowiednim ogumieniem dla użytkowników:

  • preferujących spokojną jazdę, nawet po drogach w gorszym stanie technicznym,
  • szukających modelu o atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie,
  • niewymagających nadzwyczajnych, wysokich parametrów.

Bieżnik Nankang NS2


W modelu Nankang NS 2 zaprojektowano bieżnik kierunkowy o łukowatych rowkach, który dobrze radzi sobie na suchej i mokrej nawierzchni. Wzmocniona strefa barkowa zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia oraz płynność i stabilność jazdy w trudniejszych warunkach. Boczne nacięcia zmniejszają hałas i drgania, sprzyjając odpowiedniemu komfortowi podróżowania. Niskie opory toczenia pozwalają zmniejszyć spalanie oraz są przyjazne dla atmosfery. Płaski profil odpowiada za powolne, równomierne zużywanie się gumy, umożliwiając przejechanie nawet kilku sezonów na jednym komplecie ogumienia.

Bieżnik Nankang NS2

Opinie o oponieNankang NS2


irekc napisał(a):

Bardzo fajny wygląd, dobra przyczepność. Trudno ocenić trwałość po kilku tysiącach kilometrów.

Ocena: 5
sealforce napisał(a):

opona mile zaskakuje, kupiłem je w cenie 167 za sztukę, codziennie robię około 100km w drodzę mieddzy dwoma miastami ani razu się nie zawiodłem

Ocena: 5
rolek napisał(a):

Głośna, ale trzyma dobrze i nie ściera się zbyt szybko. Ogólnie jestem zadowolony.

Ocena: 4
Bartas204 napisał(a):

długo szukałem i nie mogłem się zdecydować, miałem używane syrony które po 2 tygodniach były do wyrzucenia, nowe nankangi są ok. za taką cenę nie można wymagać więcej. Na suchym trzymają się bardzo dobrze.

Ocena: 5
Paweł napisał(a):

Warto zakupić te opony za tą cenę.

Ocena: 5
Studi32 napisał(a):

Bardzo dobre oponki, polecam każdemu. Ja kupiłem i jestem zadowolony :)

Ocena: 5
Andrzej napisał(a):

Opona jak najbardziej na +++. Wbrew negatywnym opiniom o oponie jestem pozytywnie zaskoczony. Na suchej bardzo dobra przyczepność na mokrym oczywiście mniej lecz przyczepność dobra. Bardzo dobre do naciągu. Po 10 k opony tył bardzo znikome zużycie a przód minimalnie. Jak najbardziej polecam, jestem zadowolony. Na Audi A3 8l 161KM dają radę.

Ocena: 4
krzysiek napisał(a):

odpowiednie do felg aluminiowych niskoprofilowych

Ocena: 5
Jacek D napisał(a):

BARDZO DOBRZE ZACHOWUJĄ SIĘ NA SUCHEJ JAK I MOKREJ POWIERZCHNI.OPONY BARDZO CICHE ATRAKCYJNY WYGLĄD

Ocena: 5
Maciek Maciekk napisał(a):

myślę że mozna je polecić znajomym, nie narzekam na nie, chociaż na głebsza wypowiedz poczekam jeszcze 2 lata :)

Ocena: 5

Etykieta Nankang NS2 dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Nankang NS2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
7 Test opon letnich "Autobild" 2012 w rozmiarze 245/30 R20

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony