Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Neolin NeoSport

Neolin NeoSport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Neolin NeoSport to propozycja z sektora ekonomicznego, skierowana do posiadaczy samochodów osobowych niskiej i średniej klasy. Ze względu na swoją sportową budowę w szczególności sprawdzi się w modelach typu coupe oraz sedanach o wyższej mocy silnika. Wśród jej najważniejszych zalet należy wymienić:

  • wyjątkową płynność i zminimalizowane opory toczenia,
  • skuteczną redukcję szumów, minimalizującą hałas generowany w trakcie jazdy,
  • niską ścieralność, umożliwiającą wydłużoną eksploatację.

Opony Neolin NeoSport

Opony Neolin NeoSport to produkt stosunkowo nowej marki, która specjalizuje się w ogumieniu przystosowanym do naszych warunków klimatycznych, takim jak NeoGreen czy NeoWinter. Neosport jest dostępny w rozmiarach od 16 do 20 cali, umożliwiając bezpieczne i komfortowe podróżowanie w letnim sezonie. Został oceniony w teście rozmiaru 225/45 R17, organizowanym w 2019 roku przez Auto Bild. W tym rankingu uzyskał 47 pozycję spośród 53 kontrolowanych modeli letniego ogumienia, otrzymując niezbyt przychylną ocenę za długą drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni.

Jak wskazują opinie o Neolin NeoSport, jest to godna polecenia opona, która zapewnia optymalne parametry poruszania się na suchej i mokrej nawierzchni. Nie traci przyczepności przy gorszej pogodzie oraz nie ściera się przedwcześnie, dzięki czemu można używać jej przez stosunkowo długi czas. Nadaje się do bardziej dynamicznej jazdy, jednak przy większych prędkościach może nieco bardziej hałasować. Jej niewielkie niedociągnięcia są rekompensowane atrakcyjną ceną, przystępną dla każdego użytkownika oraz wysoką płynnością podróżowania.

Opony Neolin NeoSport będą odpowiednim wyborem dla kierowców:

  • preferujących zarówno umiarkowany, jak i sportowy styl prowadzenia,
  • zwracających dużą uwagę na jak najwyższą płynność poruszania się,
  • wymagających wysokiego komfortu podróżowania.

Bieżnik Neolin NeoSport


W oponach Neolin NeoSport zobaczymy dopracowany, asymetryczny bieżnik, który odpowiada potrzebom sportowych samochodów. Taki kształt najlepiej sprawdza się w czasie zmiennej, wiosennej i jesiennej aury. Zapewnia on doskonałą płynność jazdy, skutecznie podnoszącą wygodę przemieszczania się. Podwójna nylonowa warstwa we wnętrzu bieżnika minimalizuje jego nagrzewanie się, a szerokie rowki na obwodzie wpływają na optymalną wydajność w każdych warunkach pogodowych. Wysoka sztywność dodatkowo stabilizuje samochód podczas pokonywania zakrętów, a dzięki technologii redukcji szumów – jazda jest cicha i komfortowa.

Bieżnik Neolin NeoSport

Opinie o oponieNeolin NeoSport


Etykieta Neolin NeoSport dla rozmiaru 205/55 R16 91 W

C
C
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Neolin NeoSport uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony