Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nexen N Blue ECO

Nexen N Blue ECO - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Nexen N’Blue Eco to opony letnie klasy ekonomicznej, przeznaczone dla samochodów osobowych. Zostały stworzone przez producenta z ponad 60-letnim doświadczeniem, który wypuścił na rynek takie znane modele, jak N Fera SU1 czy WinGuard. Pomimo przynależności do klasy budżetowej, swoimi osiągami dorównują one wielu przedstawicielom wyższego segmentu. Do najważniejszych zalet opon Nexen N’Blue Eco należą:

  • bardzo dobre parametry, niezależnie od panujących warunków pogodowych,
  • wysoka przyczepność i stabilność prowadzenia,
  • powolne i równomierne ścieranie się bieżnika.

Opony Nexen N’Blue Eco

Letnie ogumienie Nexen N’Blue Eco nadaje się do codziennej eksploatacji samochodów, wyposażony w felgi o rozmiarze od 13 do 17 cali. Optymalne parametry i wysoka wytrzymałość sprawiły, że model ten cieszy się dużym uznaniem wielu kierowców na całym świecie.

Testy opon Nexen N’Blue Eco o wymiarze 195/65 R15 były przeprowadzone w 2013 roku przez automobilklub ACE. Sprawdzian brał pod uwagę zachowanie na suchej i mokrej drodze, wpływ na środowisko, oraz cenę. W tym rankingu opon letnich omawiany model zajął 15 z 16 możliwych miejsc.

Ze względu na dobrą relację jakości do ceny, opony N’Blue Eco są popularne wśród wielu użytkowników. Opinie o Nexen N’Blue Eco wskazują, że ogumienie to istotnie wpływa na bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Bardzo wysoka przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, krótka droga hamowania, oraz zminimalizowane ryzyko aquaplaningu sprawiły, że jest to opona godna polecenia dla innych kierowców. Dodatkowo, dzięki obniżonym oporom toczenia wpływa ona na zmniejszenie spalania, zarazem zapewniając odpowiedni komfort jazdy.

Nexen N’Blue Eco są stworzone dla kierowców, którzy:

  • szukają niedrogich, a jednocześnie niezawodnych opon,
  • zwracają dużą uwagę na trwałość i wydłużoną eksploatację ogumienia,
  • chcą podróżować komfortowo, cicho i oszczędnie.

Bieżnik Nexen N Blue ECO


W oponach Nexen N’Blue Eco zastosowano asymetryczny bieżnik, który zapewnia odpowiednie zachowanie w różnych warunkach drogowych. Skutecznie osusza on powierzchnię opony, sprawnie odprowadzając wodę i zapobiegając ryzyku poślizgu wodnego. Elastyczna mieszanka wpływa na zwiększenie styku opony z nawierzchnią, gwarantując wysoką przyczepność i stabilność podczas jazdy. Zoptymalizowana rzeźba zapewnia równomierny nacisk na podłoże, dzięki czemu bieżnik zużywa się powoli i równomiernie, zachowując swoje parametry przez cały okres eksploatacji. Dopracowane rowki pomagają skrócić drogę hamowania, a trzy centralne żebra odpowiadają za stabilność podczas dużej prędkości i pokonywania ostrzejszych zakrętów.

Bieżnik Nexen N Blue ECO

Opinie o oponieNexen N Blue ECO


Etykieta Nexen N Blue ECO dla rozmiaru 205/55 R16 94 V

B
C
74 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Nexen N Blue ECO uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - 74dB oznacza, że opona generuje stosunkowo wysoki poziom hałasu podczas pracy. Obniżać to może komfort jazdy, jednak nawet najwyższy wskaźnik opony dopuszczonej do sprzedaży, nie przekracza powszechnie obowiązującej normy.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
15 Test opon letnich ACE 2013 w rozmiarze 195/65 R15

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony