Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nexen N

Nexen N'Fera Sport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Nexen N’Fera Sport to letni produkt południowokoreański, należący do segmentu ekonomicznego. Jest następcą popularnego modelu N’Fera SU1, łączącym w sobie dobrą jakość wykonania, atrakcyjne sportowe osiągi i przystępną cenę zakupu. Wśród jego najważniejszych zalet wyróżniamy:

  • ulepszone osiągi na mokrej nawierzchni – zwiększoną sterowność i skróconą drogę hamowania,
  • nowoczesny, agresywny wzór bieżnika, dostosowany do bardziej dynamicznej jazdy,
  • bardzo dobre parametry na suchej drodze.

Opony Nexen N'Fera Sport

Ogumienie Nexen N’Fera Sport, oznaczane także symbolem SU2, to propozycja, która spełni potrzeby kierowców preferujących bardziej sportową jazdę, a zarazem poszukujących opon dostępnych w atrakcyjnej cenie. Model ten jest oferowany w rozmiarach od 17 do 20 cali. Ponieważ jest on nowością na rynku oponiarskim, wiele o jego osiągach możemy dowiedzieć się w szczególności z badań, organizowanych przez ekspertów motoryzacyjnych.

Testy opon Nexen N'Fera Sport zostały przeprowadzone w 2020 roku. Wymiar 225/45 R18 uzyskał notę zadowalającą w rankingu Auto, Motor und Sport oraz pozytywnie zaskakującą ocenę wzorową w sprawdzianie Auto Bild. Drugi z kontrolowanych rozmiarów – 225/40 R18, otrzymał notę polecaną od TCS oraz OAMTC, a także ocenę zadowalającą, przyznaną mu w teście ADAC.

Choć ciężko jest na razie spotkać opinie o Nexen N'Fera Sport, wystawione przez użytkowników, to w profesjonalnych testach wyraźnie zauważymy obiecujące recenzje specjalistów, wskazujące na atrakcyjne osiągi tego modelu ogumienia.

Opony Nexen N'Fera Sport są szczególnie polecane dla kierowców, którzy:

  • poszukują budżetowego kompletu o stosunkowo wysokich parametrach,
  • chcą osiągnąć optymalny poziom bezpieczeństwa w trakcie podróżowania zarówno po suchych, jak i mokrych nawierzchniach,
  • zwracają dużą uwagę na niskie opory toczenia, zmniejszające hałas i spalanie.

Bieżnik Nexen N'Fera Sport


W modelu N’Fera Sport firmy Nexen zobaczymy asymetryczny bieżnik, gwarantujący dobre osiągi niezależnie od warunków pogodowych. Usztywniony, potrójny blok centralny zwiększa stabilność i precyzję sterowania, dodatkowo zapobiegając odkształceniom w wysokich temperaturach. Zewnętrzne żebro i szerokie bloki na barkach opony pozytywnie wpływają na kontrolę trakcji przy dużych prędkościach, a cztery obszerne rowki skutecznie odprowadzają wodę, zmniejszając ryzyko aquaplaningu i poprawiając przyczepność. Producent zastosował także dodatkowe boczne rowki, które optymalizują sztywność po bokach opony, pogłębiając efektywność hamowania oraz możliwość bezpiecznego pokonywania zakrętów.

Bieżnik Nexen N

Opinie o oponieNexen N'Fera Sport


Etykieta Nexen N'Fera Sport dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
5 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 225/40 R18

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony