Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nexen N Fera SU1

Nexen N Fera SU1 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich

Kierowcy, wybierając opony do swojego samochodu, często szukają takiego ogumienia, które zapewni najlepszy stosunek jakości do ceny, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa prowadzenia auta i komfortu podróżowania. Doskonałą propozycją łączącą w jedno te wszystkie cechy są opony Nexen N'Fera SU1 produkowane przez firmę z Korei Południowej w wielu wariantach rozmiarowych.

Opony Nexen N’Fera SU1

Opinie o Nexen N'Fera SU1 są bardzo pozytywne. Wskazuje się w nich między innymi na warte zainteresowania atrakcyjne ceny, ponieważ jest to ogumienie należące do klasy ekonomicznej.
Nexen N'Fera SU1 charakteryzują się trwałością, niezawodnością i dobrym zachowaniem na każdym typie nawierzchni. Ogumienie to wykonane jest z nowoczesnej mieszanki gumowej, którą wzbogacono również o związki krzemionki. Między innymi ten składnik zapewnia odpowiednią elastyczność opony Nexen N'Fera SU1 bez względu na temperaturę otoczenia i samego ogumienia. To z kolei wpływa bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo prowadzenia, ponieważ w każdej sytuacji pogodowej i nawet po długiej jeździe powierzchnia stykania się ogumienia z nawierzchnią jest największa z możliwych. Przekłada się to na większą stabilność i pewność prowadzenia.

Nexen N'Fera SU1 cechuje się również równomiernym rozłożeniem nacisków, działających na tę oponę. To z kolei powoduje, że ściera się ona powoli i równomiernie, więc w całym okresie eksploatacji zachowuje swoje wszystkie najlepsze cechy.

Testy opon Nexen N'Fera SU1 pokazały, że dzięki zoptymalizowanemu bieżnikowi mocno skrócono drogę hamowania i ogumienie doskonale „słucha” prowadzącego samochód i trzymanej przez niego kierownicy.

Bieżnik Nexen N Fera SU1


Opony Nexen N'Fera SU1 wyposażone są w asymetryczny bieżnik, który bardzo dobrze sprawdza się zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Ma on szerokie rowki wzdłużne, które powodują lepsze odprowadzanie wody spod czoła auta. Oprócz tego rowki boczne zapobiegają tak zwanemu aquaplaningowi i pozwalają na bezpieczne poruszanie się po mokrej nawierzchni. Trzy środkowe żebra bieżnika powodują natomiast stabilną jazdę na wprost, a strefa barkowa opony doskonale trzyma samochód na zakrętach. Bieżnik jest również wykonany w taki sposób, że tłumi hałasy wynikające z oporów toczenia się auta po każdej, nawet najgorszej nawierzchni.

Bieżnik Nexen N Fera SU1

Opinie o oponieNexen N Fera SU1


Etykieta Nexen N Fera SU1 dla rozmiaru 205/55 R16 91 W

E
B
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Nexen N Fera SU1 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
7 Test opon letnich "Auto Zeitung" 2014 w rozmiarze 225/45 R17
14 Test opon letnich "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17
10 Test opon letnich "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony