Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nokian eLine 2

Nokian eLine 2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Nokian eLine 2 to opony letnie z segmentu premium od fińskiego producenta ogumienia. Przeznaczone są przede wszystkim dla samochodów średniej wielkości. Duży nacisk podczas ich projektowania położono na kwestie ekologiczne. Obejmują one zarówno przyjazny dla środowiska proces produkcyjny, jak i niskie opory toczenia przekładające się na mniejsze spalanie paliwa.

Opony Nokian eLine 2

Opony pojawiły się na rynku wiosną 2016 roku i zastąpiły model eLine. Należą więc do tej samej serii ogumienia letniego, w której duży nacisk położono na kwestie ekologiczne. Dostępne są w sprzedaży w kilku rozmiarach dla felg o średnicach 15 i 16 cali.

Wyrazem dużej wagi, jaką fińska firma przykłada do kwestii ochrony środowiska, jest to, że do wytwarzania tego modelu, podobnie jak i innych opon tego producenta, używa się olejów o niskiej zawartości wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Nokian jest pierwszym producentem ogumienia na świecie, który zrezygnował ze stosowania uznanych za szkodliwe olejów WWA.

Na komfort podróży pozytywnie wpływa zastosowanie technologii Silent Sidewall. Polega ona na tym, że przy ścianach bocznych znajduje się specjalna strefa wygłuszająca hałas oraz wibracje przenoszone z opon do środka pojazdu. Dzięki ich zastosowaniu kierowca oraz pasażerowie mogą cieszyć się ciszą w czasie podróży. Natomiast za niskie opory toczenia oprócz optymalnej konstrukcji odpowiada zastosowanie specjalnej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki.

Do tej pory nie obył się jeszcze test opon Nokian eLine 2, który zostałby przeprowadzony przez niezależny magazyn lub czasopismo motoryzacyjne. Jednak opinie o Nokian eLine 2, wyrażane przez użytkowników są w zdecydowanej większości pozytywne. Kierowcy oprócz dobrej przyczepności podkreślają także bardzo niski hałas podczas jazdy oraz wolne zużywanie się bieżnika.

Bieżnik Nokian eLine 2


W tym modelu wykorzystano bieżnik asymetryczny, czyli o różnych wzorach po wewnętrznej i zewnętrznej stronie. Wiosną i latem największym zagrożeniem dla przyczepności jest poślizg na mokrej drodze. Dlatego w Nokian eLine 2 zastosowano podwójny system usuwania spod kół wody. Składa się on z szerokich rowków głównych umiejscowionych w środkowej części opony i współpracujących z nimi rowków poprzecznych znajdujących się przy krawędziach. W zapewnianiu maksymalnej przyczepności pomaga technologia Nokian Tyres Coanda. Bloki bieżnika położone przy barkach mają kształt rampy i są wyższe w miarę zbliżania się do krawędzi. Taka budowa przyspiesza usuwanie wody z rowków na zewnątrz.

Bieżnik Nokian eLine 2

Opinie o oponieNokian eLine 2


Etykieta Nokian eLine 2 dla rozmiaru 205/55 R16 94 W

A
A
68 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Nokian eLine 2 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią A efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 68dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony