Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nokian zLine

Nokian zLine - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Nokian zLine to model od fińskiego producenta przeznaczony przede wszystkim dla posiadaczy samochodów sportowych. Spełnią one wymagania kierowców preferujących dynamiczny styl prowadzenia i oczekujących precyzyjnej reakcji, a także wysokiej przyczepności podczas jazdy. Dostępne są na rynku w szerokiej gamie rozmiarów od 16 do 21 cali.  Do najważniejszych zalet tych opon należą:

  • dostosowanie do jazdy z dużymi prędkościami (nawet do 300 km/h),
  • przyczepność na mokrych nawierzchniach,
  • krótka droga hamowania w każdych warunkach.

Opony Nokian zLine

Ważną cechą tych opon jest wielowarstwowa struktura ich budowy. Zewnętrza warstwa to specjalna mieszanka Nokian Nordic Intelligent UHP Silica. Została ona zaprojektowana, aby wytrzymywać duże obciążenia. To właśnie dzięki niej produkt fińskiej marki zachowuje się przewidywalnie na drodze także podczas szybkiej sportowej jazdy. Z kolei w warstwie środkowej wykorzystano nanokrzemionkę, która charakteryzuje się bardzo małymi cząsteczkami. Dzięki niej ruchy kierownicy wykonywane przez prowadzącego pojazd są przenoszone na jezdnię szybciej i precyzyjniej. Ostatnia, spodnia warstwa wykonana jest z bardzo wytrzymałej mieszanki gumowej. Odpowiada ona za redukcję oporów toczenia, a także stopień nagrzewania się opon.

Ograniczenie emisji ciepła przekłada się na zwiększoną żywotność, czyli możliwość przejechania większej ilości kilometrów. Natomiast mniejsze opory toczenia oznaczają zarówno niższe hałas i zużycie paliwa. Drugą technologią, która odpowiada za komfort akustyczny jest Silent Groove Design. Polega ona za umieszczeniu w rowkach półkolistych wgłębień, które zmieniają tor płynącego przez nie powietrza, niwelując związany z tym szum. Dzięki temu zarówno osoby poruszające się pojazdem, jak i znajdujące się w jego otoczeniu mogą cieszyć się braku nadmiaru dźwięku.

Dobre opinie o oponach Nokian zLine są potwierdzane w niezależnych testach. Cenowo plasują się one w segmencie średnim i w swojej klasie oceniane są jako znajdujące się w czołówce. Najczęściej zajmują miejsce 5, czyli zaraz za podium, które z reguły składa się z modeli premium. Taka pozycja została im przyznana między innymi w testach: "Sport Auto" 2015 w rozmiarze 235/35 R19, "Auto Zeitung" 2015 w rozmiarze 225/40 R18 o "Auto Zeitung" 2017 w rozmiarze 215/55 R17.

Bieżnik Nokian zLine


Nowoczesny asymetryczny bieżnik został zaprojektowany, aby zapewniać jak największą przyczepność i chronić przed aquaplaningiem. Za usuwanie spod kół wody oprócz tradycyjnych rowków głównych i poprzecznych odpowiadają specjalne rowki wodne znajdujące się w środkowej części. Dzięki nim możliwe jest odprowadzenie jej w większych ilościach. Dlatego Nokian zLine chronią przed poślizgiem nawet w ulewnym deszczu.

Dodatkowo bezpieczeństwo zwiększa udoskonalony w stosunku do poprzednich modeli wskaźnik zużycia bieżnika. Wyżłobione na nim liczby ścierają się równocześnie z resztą opony. Najwyższa widoczna jeszcze liczba pokazuje jaką głębokość mają aktualnie jej główne rowki. W ten sposób kierowca może dowiedzieć się, kiedy zachodzi konieczność wymiany bez używania miernika.

Bieżnik Nokian zLine

Opinie o oponieNokian zLine


Robert K napisał(a):

Opony w 100% godne polecenia. Ciche, wytrzymałe, pewne drogi! POLECAM!

Ocena: 6
kris napisał(a):

Jeżdżę na tej oponie cały sezon letni i w porównaniu do wcześniejszych run flatów to niebo a ziemia. Komfort, co oczywiste, wyraźnie się poprawił, a na stabilności auta nie straciłem wiele. Opony są ciche i z tego co zaobserwowałem, odporne na ścieranie. Doskonale trzymają w zakrętach bez znaczenia czy jest mokro czy sucho. Doskonale hamują i na suchym i na mokrym. Doskonale odprowadzają wodę i pomimo zacnej szerokości (245) ani razu nie miałem problemów z aqua planningiem. Opony tak mnie zachwyciły, że na zimę kupuję WR A3 i do drugiego auta na sezon letni też będą NOKIANY.... Generalnie polecam markę.

Ocena: 6
Pablo napisał(a):

Opona bardzo dobra zarówno na mokrym jak i suchym asfalcie. Bardzo dobrze klei się do asfaltu co za tym idzie szybciej się zużywa. Ale cóż albo dobra przyczepność albo ścieralnosc. Jedyne do czego mogę się przyczepić to glosnosc opony konkurencja ma cichsze. Na chwilę obecna albo opony się same uciszyly albo ja się przyzwyczailem. Ogólna ocena opon 5+ . Polecam każdemu kto lubi dobra przyczepność i rewelacyjne zachowanie na mokrym asfalcie.

Ocena: 5
Zadowolony klient napisał(a):

Opony bardzo dobrze trzymają przyczepność. Trudno jest wpaść w poślizg nawet przy agresywnej jeździe. Przyczepność na wodzie rewelacja. Polecam każdemu!

Ocena: 6
Krzysztof Kęsy napisał(a):

Witam, pierwszy raz wybrałem opony tej firmy. Martwiłem się trochę o klimat w jakim produkowane są te opony, ponieważ Finlandia słynie z mroźnych zim, a jest to opona używana w sezonie letnim. Po roku użytkowania moje wątpliwości się rozwiały i jestem zadowolony z tych opony. Poza tym pomógł mi je wybrać jeden z konsultantów Oponeo, za co chciałem podziękować i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić tę firmę.

Ocena: 6
Marcin napisał(a):

Zachowanie na drodze jest dobre/bardzo dobre ale niestety hałas jest taki jakby to były opony terenowe. Kupiłem te opony "w ciemno" ponieważ taki sam model miałem na oryginalnych felgach (205/55R16) i nie było problemu z hałasem. Ogólnie opony są OK tylko trzeba trochę głośniej słuchać radia ;)

Ocena: 4
MJ napisał(a):

Szczerze polecam

Ocena: 6
Krzyzag napisał(a):

Opony zakupione jako zamiennik dla poprzednio uzywanych Nankang. Opony dobrze zachowują się na roznych typach nawierzchni, sa w miarę ciche i dają poczucie bezpieczeństwa nawet w awaryjnych sytuacjach. Polecam :)

Ocena: 5
Kamil napisał(a):

Opony zachowują się super na mokrej jak i suchej nawierzchni. Za te pieniądze najlepszy zakup.

Ocena: 5
gorson1 napisał(a):

Jak Nokian to tylko produkowany w Finlandii

Ocena: 6

Etykieta Nokian zLine dla rozmiaru 205/50 R16 87 W

C
A
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Nokian zLine uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
5 Test opon letnich UHP "Sport Auto" 2015 w rozmiarze 235/35 R19
6 Test opon letnich "Auto Motor und Sport" 2015 w rozmiarze 225/50 R17
5 Test opon letnich "Auto Zeitung" 2015 w rozmiarze 225/40 R18
9 Test opon letnich "Auto Zeitung" 2014 w rozmiarze 225/45 R17
16 Test opon letnich "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17
5 Test opon letnich "Sport Auto" 2013 w rozmiarze 225/40 R18
7 Test opon letnich ADAC 2016 w rozmiarze 225/45 R17 Y
5 Test opon letnich Auto Zeitung 2017 w rozmiarze 215/55 R17

Ocena klientów


6/6

Zobacz również opony