Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Pirelli All Season

Pirelli All Season - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Bieżnik Pirelli All Season


Bieżnik Pirelli All Season

Opinie o oponiePirelli All Season


Mausi napisał(a):

Nowe opony całoroczne, które mi polecono, do tej pory nie mogę powiedzieć nic negatywnego.

Ocena: 5
Paul napisał(a):

Raz wpadłem z dużą szybkość w wyrwe w drodze, felga całkowicie uszkodzona a opona bez szwanku.

Ocena: 6
Jacko napisał(a):

Ok

Ocena: 6
adam napisał(a):

opony bardzo dobre, dobrze trzymają się drogi, niski hałas, niskie opory toczenia, dobry odbiór wody opony, godne polecenia dla przeciętnego kierowcy.

Ocena: 5
Fabrizio napisał(a):

Zapewnia poczucie bezpieczeństwa w suchej i mokrej nawierzchni, nie zostały jeszcze sprawdzone w ekstremalnych warunkach, w śniegu i lodzie. Trochę hałaśliwe. Dobry kompromis lato/zima, gdy robimy niewielkie przebiegi.

Ocena: 5
Marcin napisał(a):

Po przejechaniu niewielu kilometrów (tj. ok. 5000 km) w każdych warunkach pogodowych polecam opony wielosezonowe Pirelli Cinturato All Season. Co prawda na razie doświadczalnie tylko na przednią oś napędową. W planach jest dokupienie takich samych i zastąpienie kilkuletnich opon całorocznych f-my Goodyear. Jeżeli komuś zbiegnie się w czasie zakup opon letnich, zimowych i felg wybór jest oczywisty. Dodatkowo odpada jeszcze przechowywanie opon, wymiana kół czy przekładka, co wiąże się z kolejkami w wulkanizacji czy intensywnym sprawdzaniem pogody. Gdzie, np. po zmianie opon na letnie to w tym roku kwiecień mamy przymrozki i śnieg. Kto wygrywa? Przekrój roczny: Lato – temperatury ponad 30 stopni – żadnych pisków i niepokojących zachowań – ocena bdb Jesień – na mokrym bardzo dobra przyczepność przy ruszaniu i hamowaniu, nie rzuca w koleinach – ocena bdb Zima – niewiele śniegu w mieście i kilka dni w roku – ekstremalna jazda z poślizgami super, ruszanie, hamowanie, kontrola pojazdu. Lód wiadomo swoimi prawami (nie tylko fizyki) się rządzi – bdb - Wiosna – mix j.w. Pozostaje niewiadoma z trwałością. W porównaniu z poprzednikiem spalanie mogło wzrosnąć 0,5 l/100 więcej (?). Hałas akceptowalny, praktycznie nie słychać. Polecam nowe opony, żadne „używki” (bezpieczeństwo najważniejsze!), sklep Oponeo i proszę wypatrywać okazji cenowych!

Ocena: 5
Domenico calvosa napisał(a):

trudno ocenić. przejechałem niewiele kilometrów i zawsze w suchych warunkach

Ocena: 5
Rad napisał(a):

Bardzo dobre opony. Moje pierwsze wielosezonowe. Zachowują się na śniegu lepiej niż zimówki w drugim aucie. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 5
neti napisał(a):

Jestem zadowolona. Super jakość za dobre pieniądze

Ocena: 6
Mateusz napisał(a):

Jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem wielosezonowych polecam osobiście te opony przejechane narazi 8000km i sprawuje się dobrze .

Ocena: 5

Etykieta Pirelli All Season dla rozmiaru 205/55 R16 91H

C
B
71 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Pirelli All Season uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
9 Test opon całorocznych ACE 2016 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony