Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Pirelli P Zero Winter

Pirelli P Zero Winter - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Pirelli P Zero to flagowa seria opon włoskiego producenta. Należą one do segmentu Ultra High Performance, czyli przeznaczone są dla samochodów z najmocniejszymi silnikami. Jednak dotychczas występowały tylko w wersji letniej. Zmieniło się to wraz z zaprezentowaniem w 2019 roku na targach w Genewie modelu Pirelli P Zero Winter, który został zaprojektowany specjalnie pod kątem jazdy w trudnych zimowych warunkach.

Opony Pirelli P Zero Winter

Celem ich powstania było dostarczenie właścicielom aut sportowych i luksusowych ogumienia, które zapewni odpowiednie osiągi i przyczepność także na śliskich nawierzchniach. Przy projektowaniu tego modelu, podobnie jak innych z tej serii, Pirelli wykorzystało swoje wieloletnie doświadczenia ze sportów motorowych. Dodatkowo podczas prac konsultowano się z najbardziej znanymi producentami samochodów. W połączeniu z nowoczesnymi technologiami dało to efekt w postaci opon wysokiej jakości. Trudno dziwić się więc, że opinie o Pirelli P Zero Winter wyrażane przez recenzentów i zwykłych użytkowników są bardzo pozytywne.

Jednym z problemów, z jakimi spotykają się kierowcy podczas jazdy, jest duży hałas we wnętrzu samochodu. Jest on szczególnie odczuwalny w autach o dużej mocy, ponieważ zwiększa się wraz z prędkością. Dlatego Pirelli opracowało Pirelli Noise Cancelling System. Polega on na umieszczeniu w komorze opony porowatej pianki. Takie rozwiązanie skutecznie tłumi drgania powietrza, które później mogłyby zostać przeniesione do kabiny pojazdu. Według pomiarów producenta słyszalny we wnętrzu samochodu hałas zostaje w ten sposób zmniejszony o 2-3 decybele. Oznacza to ograniczenie szumu podczas jazdy w przybliżeniu o połowę.

Bieżnik Pirelli P Zero Winter


Asymetryczny bieżnik zastosowany w tym modelu podobnie jak w wersjach letnich P Zero posiada trzy rowki główne w środkowej części. Pomiędzy nimi umieszczone zostały dwa bloki centralne wspomagające odprowadzanie wody. Po wewnętrznej stronie znajduje się duża liczba poprzecznych i ukośnych rowków oraz lameli. Ich zadaniem jest zapewnianie krótkiej drogi hamowania oraz przyczepności na śniegu. Natomiast strona zewnętrzna składa się ze sztywnych bloków zapewniających precyzyjne utrzymywanie toru jazdy podczas wchodzenia w zakręty.

Bieżnik Pirelli P Zero Winter

Opinie o oponiePirelli P Zero Winter


Etykieta Pirelli P Zero Winter dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony