Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Pirelli P7

Pirelli P7 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Pirelli P7 to letni model segmentu premium, stworzony przez producenta najwyższej jakości opon. Łączy w sobie doskonałą klasę użytych materiałów oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne, które gwarantują mu pierwszorzędne osiągi. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić:

  •  wysoką odporność przed uszkodzeniami i ścieraniem,
  •  skuteczne odprowadzanie wody, minimalizujące aquaplaning,
  •  atrakcyjny wygląd, pozytywnie wpływający także na właściwości użytkowe opony.

Opony Pirelli P7

Model Pirelli P7 to produkt przeznaczony do samochodów osobowych wysokiej klasy, poruszających się na kołach o średnicy od 15 do 18 cali. Dzięki swoim doskonałym osiągom, ta elitarna propozycja nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach, zapewniając maksymalny komfort podróżowania zarówno po mieście, jak i na trasie. Godne podkreślenia jest efektywne odprowadzanie wody, które zmniejsza ryzyko aquaplaningu, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa niezależnie od pogody.

Dotychczas nie odbyły się jeszcze żadne testy opon Pirelli P7, prowadzone przez ekspertów motoryzacyjnych. Jeżeli szukamy recenzji tego modelu, warto zapoznać się z ocenami użytkowników, którzy zdążyli przetestować już wersję P7. Opinie o Pirelli P7 wskazują, że jest to godna polecenia opona, która umożliwia szybką i bezpieczną jazdę przy zachowaniu optymalnej wygody. Choć wykazuje ona spore opory toczenia, charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i krótką drogą hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Jest także bardzo trwała, umożliwiając eksploatację przez kilka kolejnych sezonów.

Opony Pirelli P7 to dobra propozycja dla kierowców, którzy:

  • poszukują wyjątkowo trwałego ogumienia, które nie traci swych parametrów wraz z upływem czasu,
  • chcą poczuć się bezpiecznie nawet w czasie największych opadów deszczu,
  • szukają ogumienia, które podniesie ogólną stabilność i przewidywalność w trakcie prowadzenia pojazdu.

Bieżnik Pirelli P7


W oponach Pirelli P7 zobaczymy asymetryczny bieżnik, który zapewni bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Jego wydłużone rowki skutecznie odprowadzają wodę, chroniąc przed zjawiskiem aquaplaningu. Optymalna sztywność i masywne boki wpływają na stabilność w czasie pokonywania zakrętów oraz precyzyjne reakcje na ruchy kierownicy. Nowoczesny, atrakcyjny wygląd bieżnika podnosi ogólną prezencję samochodu, a zarazem wyrównuje nacisk na podłoże sprawiając, że opona zużywa się powoli i równomiernie. Gumowa mieszanka z dodatkiem silikonu wykazuje właściwości antypoślizgowe, jeszcze bardziej wzmacniając przyczepność tego modelu ogumienia.

Bieżnik Pirelli P7

Opinie o oponiePirelli P7


Etykieta Pirelli P7 dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

E
B
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Pirelli P7 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony