Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Pirelli Scorpion Verde

Pirelli Scorpion Verde - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Pirelli Scorpion Verde to letni model klasy premium, dedykowany do SUVów, crossoverów i pojazdów z napędem na 4 koła. Stworzony przez renomowanego producenta, łączy w sobie doskonałe osiągi i najwyższą jakość wykonania. Dzięki temu model ten cieszy się sporym powodzeniem wśród kierowców preferujących dynamiczną jazdę przy zachowaniu najwyższego komfortu i poziomu bezpieczeństwa. Do najważniejszych zalet tego ogumienia należy:

  • wyjątkowo cicha i wygodna eksploatacja,
  • skuteczne odprowadzanie wody, zmniejszające ryzyko poślizgów,
  • wysoka trwałość, umożliwiająca wydłużone użytkowanie.

Opony Pirelli Scorpion Verde

Opony Pirelli Scorpion Verde to doskonałej jakości ogumienie na lato, oferowane w rozmiarach od 16 do 22 cali. Pasuje do większych i cięższych pojazdów, poruszających się po mieście i na trasie. Jego doskonałe osiągi zostały docenione zarówno przez ekspertów, jak i kierowców, korzystających z tego modelu ogumienia.

Testy opon Pirelli Scorpion Verde miały miejsce kilkanaście razy na przestrzeni lat 2011-2018. Wśród najważniejszych osiągnięć tej wersji warto wymienić czterokrotną notę wzorową przyznawaną przez Auto Bild Allrad – w 2011 roku dla rozmiaru 215/65 R16, w 2012 roku – dla modelu 235/55 R17, w 2013 roku dla wymiaru 235/65 R16 oraz w 2014 roku dla opon 255/55 R18. W pozostałych rankingach prowadzonych przez specjalistów Pirelli Scorpion Verde było oceniane jako szczególnie polecane, polecane, dobre i zadowalające.

Opinie o Pirelli Scorpion Verde podkreślają ich doskonałą stabilność i skróconą drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Model ten zapewnia bardzo dobrą przyczepność przy dużych prędkościach oraz w trakcie pokonywania zakrętów. Użytkownicy doceniają także skuteczne odprowadzanie wody, niski hałas generowany w czasie jazdy oraz dobrą trwałość, która pozwala na korzystanie z jednego kompletu ogumienia przez kilka sezonów.

Bieżnik Pirelli Scorpion Verde


W oponach Pirelli Scorpion Verde zastosowano asymetryczny bieżnik, który zapewnia harmonijne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Szerokie rowki natychmiastowo odprowadzają wodę, ograniczając ryzyko aquaplaningu. Dzięki dopracowanym nacięciom i innowacyjnej rzeźbie do minimum zmniejszono także poziom hałasu. Wzmocniony bark i sztywna boczna ściana wpływają na lepszą precyzję prowadzenia, a sam bieżnik zużywa się równomiernie, nie tracąc osiągów wraz z upływem czasu. Jest odporny na uszkodzenia, sprawdzając się w czasie jazdy w trudniejszym terenie. Ważną zaletą jest także wykonanie z ekologicznych, przyjaznych dla środowiska materiałów.

Bieżnik Pirelli Scorpion Verde

Opinie o oponiePirelli Scorpion Verde


Etykieta Pirelli Scorpion Verde dla rozmiaru 215/55 R18 99 V

C
B
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Pirelli Scorpion Verde stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony