Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Pirelli Scorpion Verde All Season

Pirelli Scorpion Verde All Season - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Pirelli Scorpion Verde All Season to opony całoroczne przeznaczone dla samochodów klasy premium i SUV-ów. Pozwalają na jazdę w każdych warunkach bez konieczności sezonowej wymiany ogumienia na letnie i zimowe. Charakteryzują się dużym komfortem jazdy i żywotnością.

Opony Pirelli Scorpion Verde All Season

Model ten dostępny jest w bardzo wielu rozmiarach dla felg o średnicach od 15 do 22 cali. Za wygodę podczas jazdy odpowiada między innymi technologia PNCS, czyli Pirelli Noise Cancelling System. Zapobiega ona jednemu ze źródeł hałasu, jakim są fale dźwiękowe powstające na skutek wibracji opon. Odbijają się one od wewnętrznych ścian ogumienia, a stamtąd trafiają do wnętrza samochodu. Włoski producent poradził sobie z tym problemem, umieszczając w środku poliuretanową gąbkę. Materiał ten tłumi niechciane dźwięki, zapewniając kierowcy i pasażerom komfort podróży.

Inną istotną technologią jest system run-flat. Polega on na wzmocnieniach wbudowanych w strukturę ścian bocznych. Dzięki nim nawet w przypadku zauważalnego ubytku ciśnienia zapewniają one wystarczająco mocne wsparcie, aby opona nie pękła. Udoskonalenie to pozwala na przejechanie 80 kilometrów z maksymalną prędkością wynoszącą 80 km/h. Umożliwia to na bezpieczne dojechanie do domu lub warsztatu.

Dobra jakość tych opon została potwierdzona przez niezależny test opon Pirelli Scorpion Verde All Season. Przeprowadził go w 2015 roku niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild. Do tego badania wykorzystany został Volkswagen Tiguan z założonymi oponami w rozmiarze 215/65 R16. Włoskie ogumienie zajęło w nim czwarte miejsce. Po stronie zalet recenzenci wymienili między innymi dobre trzymanie się drogi na mokrych nawierzchniach oraz dużą odporność na aquaplaning. Natomiast najsłabszą stroną okazały się przeciętne wyniki na śniegu i lodzie. Opinie o Pirelli Scorpion Verde All Season wyrażane przez kierowców, również są w większości pozytywne.

Bieżnik Pirelli Scorpion Verde All Season


W Pirelli Scorpion Verde All Season zastosowano rzeźbę asymetryczną, czyli o innym wzorze po jego zewnętrznej i wewnętrznej stronie. W środkowej części znajdują się cztery szerokie rowki główne, które zapewniają sprawne odprowadzanie spod kół wody. Przekłada się to na wysoką kontrolę nad pojazdem na mokrych nawierzchniach. Natomiast duża liczba bocznych lameli zwiększa przyczepność w każdych warunkach oraz kontrolę toru jazdy podczas wchodzenia w zakręty. Wzór bieżnika wspiera również technologię PNCS w wyciszaniu opon. Sekwencja bloków na poszczególnych żebrach jest ułożona bowiem w optymalny sposób, który ma na celu minimalizowanie szumu, także przy dużych prędkościach.

Bieżnik Pirelli Scorpion Verde All Season

Opinie o oponiePirelli Scorpion Verde All Season


Etykieta Pirelli Scorpion Verde All Season dla rozmiaru 205/70 R15 96 H

C
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Pirelli Scorpion Verde All Season uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony