Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Pirelli SottoZero

Pirelli SottoZero - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Pirelli SottoZero to opona zimowa klasy premium, przeznaczona do samochodów osobowych. Znacząco podnosi bezpieczeństwo podróżowania sprawiając, że jazda jest pewna i przewidywalna niezależnie od napotkanej pogody i rodzaju nawierzchni. SottoZero wyprodukowana przez włoski koncert oferuje:

  • wysoką przyczepność niezależnie od panujących warunków pogodowych,
  • skuteczne odprowadzanie wody i śniegu, minimalizujące ryzyko aquaplaningu,
  • precyzyjne sterowanie autem, nawet podczas gwałtownych manewrów.

Opony Pirelli SottoZero

Opony Pirelli SottoZero są w szczególności dedykowane do pojazdów wyższej klasy o dużej mocy silnika. Sprawdzą się w samochodach osobowych, wyposażonych w felgi o rozmiarze od 16 do 21 cali, poruszających się zarówno w regularnie odśnieżanych terenach miejskich, jak i po gorzej utrzymanych trasach poza miastem. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zyskały one szerokie grono zadowolonych użytkowników oraz wysokie miejsce w sprawdzianie ekspertów motoryzacyjnych. Został on również odznaczony symbolem 3PMSF, poświadczającym spełnianie unijnych wymagań pod kątem przyczepności na śniegu.

Test opon Pirelli SottoZero miał miejsce w 2010 roku. Model w rozmiarze 215/65 R16 uzyskał wtedy notę wzorową i 3 miejsce w rankingu, przeprowadzonym przez Auto Bild Allrad.
Opinie o Pirelli SottoZero jako główną zaletę tego ogumienia wymieniają perfekcyjne zachowanie na śniegu, błocie i wodzie. Opony bardzo ładnie się prezentują oraz nie wykazują przedwczesnych objawów nadmiernego zużycia. Nie prowadzą do nieprzewidywalnych poślizgów, mocno trzymają się drogi oraz zapewniają wysoki komfort w trakcie podróżowania.

Opony Pirelli SottoZero będą doskonałym wyborem dla kierowców, którzy:

  • szukają pewnego i przewidywalnego ogumienia na najtrudniejsze zimowe warunki,
  • wymagają od opon maksymalnego skrócenia drogi hamowania,
  • zwracają dużą uwagę na trwałość i odpowiedni komfort podróżowania.

Bieżnik Pirelli SottoZero


W oponach Pirelli SottoZero zastosowano asymetryczny bieżnik, który odpowiada za wysokie osiągi podczas zimowego sezonu. Głębokie i szerokie rowki w jego zewnętrznej części gwarantują skuteczne odprowadzanie wody i śniegu, a masywne bloki zapewniają stabilność podczas gwałtownych manewrów. Wewnętrzna część bieżnika pozwala na skrócenie drogi hamowania oraz wysoką przyczepność niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki starannie dopracowanej rzeźbie opona skutecznie tłumi drgania, nie generuje nadmiernych hałasów oraz zapewnia odpowiedni komfort podróżowania.

Bieżnik Pirelli SottoZero

Opinie o oponiePirelli SottoZero


Etykieta Pirelli SottoZero dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony