Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Pirelli Sottozero 3

Pirelli Sottozero 3 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Włoski koncern Pirelli zaprezentował nową oponę zimową w swojej ofercie - model Sottozero 3. Zobacz co oferuje nowy produkt tej marki.

Opona jest kolejną odsłoną popularnej i cenionej serii Sottozero. W porównaniu do poprzednich, nowy model został wyposażony w kierunkową rzeźbę bieżnika (starsze modele posiadały rzeźbę asymetryczną).

Opony z bieżnikiem kierunkowym lepiej radzą sobie na typowo zimowych nawierzchniach typu śnieg czy lód. Jest to najczęściej stosowana rzeźba bieżnika w przypadku opon zimowych.

Cechy opony Pirelli Sottozero 3

Pirelli Sottozero 3 charakteryzuje się ponadto odpowiednią sztywnością, która jest niezbędna podczas ruszania i nagłego hamowania na suchej nawierzchni. Sztywność opony gwarantuje mieszanka oraz specjalne lamele 3D, które dzięki złożonej konstrukcji blokują się między sobą. Przez co bloki opony mniej się odkształcają dając lepszy kontakt z nawierzchnią.

W celu efektywnego odprowadzania wody i błota pośniegowego opona została wyposażona w nowoczesny system rowków obwodowych.

Z kolei zastosowanie nowej mieszanki pozwala na zachowanie wysokich osiągów w zakresie temperatur od -20 do +10 stopni Celsjusza.

Dla kogo jest opona Pirelli Sottozero 3?

Pirelli Sottozero 3 będzie dostępna w rozmiarach od 16 do 21 cali (również w opcji RunFlat). Zaliczana jest do segmentu UHP, co oznacza, że przeznaczona jest do samochodów o średniej i wyższej mocy silnika. Zaprojektowano ją w celu zwiększenia sportowych cech samochodów, w których jest zamontowana.

Właściwości opony Pirelli Sottozero 3 zostały potwierdzone podczas drobiazgowych testów w zróżnicowanych warunkach we Włoszech, Austrii, Szwecji, Finlandii i Nowej Zelandii. Oznacza to, że model sprawdzi się przy zmiennej pogodzie na różnych typach nawierzchni.

Bieżnik Pirelli Sottozero 3


Bieżnik Pirelli Sottozero 3

Opinie o oponiePirelli Sottozero 3


Bolesław napisał(a):

Świetne opony, polecam zdecydowanie - ale nie rajdowcom.

Ocena: 5
Agnieszka Ny napisał(a):

Świetne opony warte swojej ceny. Polecam.

Ocena: 6
Artur napisał(a):

Nie są głośne, ale mogłyby być cichsze.

Ocena: 6
artmlo napisał(a):

Kupiłem te opony po wielu konsultacjach, nie byłem do nich do konca przekonany bo miałem wczesniej sottozero seria I w BMW i żona narzekała na nie. Ale te opony to mistrzostwo świata przejechał około 10000 km ,a mam je założone 4 miesiace, połowa tego przebiegu to autostrady a druga to skandynawia gdzie opony zdały egzamin w 100%. Wczesniej jeździłem na nokianie, ale pireli jest o wiele lepsza. Jeżdze Audi A6 c6 2,0 tdi 170km 215/55-16 i jest to optymalny rozmiar, komfort i własności jezdne bardzo dobre. Pozdrawiam

Ocena: 6
Brian napisał(a):

Od montażu tych opon zimowych (listopad 2015) mieliśmy mało śniegu, ale gdy już był prowadziło się bardzo dobrze. Na Dunlopach był problem nawet w płytkim śniegu, a Pirelli sobie poradziły. Nie ma tu żadnych kompromisów w zakresie wydajności i oszczędności paliwa oraz zauważalnego wzrostu szumu opon. Zdecydowanie kupiłbym ponownie.

Ocena: 5
Krzysztof napisał(a):

To już kolejny komplet opon Pirelli SottoZero 3. Poprzednie też były używane w samochodzie 4x4 (Octavia Scout) i również spisywały się rewelacyjnie. Polecam opony i zakupy w Oponeo!

Ocena: 6
Marlo napisał(a):

Opona dobra, ale na równe drogi. Albo miałem pecha, albo opona jest nietrwała na nasze dziurawe drogi. Uszkodziłem dwie nowe opony w jednym sezonie zimowym. Mimo że uważam jak mogę, po wjechaniu w dziurę wyszła buła z boku opony. A zimą trudno się ustrzec wszystkich dziur.

Ocena: 4
AC napisał(a):

Testowane z powodu ostrej zimy. Jestem zadowolony i polecam je.

Ocena: 4
Siwy napisał(a):

Ogólnie bardzo fajne opony tylko nie polecam z takim niskim profilem, pierwsza większa dziura i cały bok opony rozpruty. Co do reszty bardzo fajne oponki dobrze trzymaja :)

Ocena: 5
Maciej napisał(a):

Wysmienite opony, o wiele lepsze od wszystkich jakich dotychczas uzywalem.

Ocena: 6

Etykieta Pirelli Sottozero 3 dla rozmiaru 205/55 R16 91H

E
B
71 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Pirelli Sottozero 3 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
2 Test opon zimowych ADAC 2016 w rozmiarze 225/45 R17 H

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony