Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Premiorri Solazo

Premiorri Solazo - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Premiorri Solazo to stosunkowo mało znane opony producenta, który dopiero w 2010 roku pojawił się na rynku motoryzacyjnym. Należą one do klasy ekonomicznej, mającej zapewniać względnie dobre parametry w niskiej cenie. Główne zalety tych opon to:

  • atrakcyjna cena,
  • dobra przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni,
  • trwałość, pozwalająca na długą eksploatację.

Opony Premiorri Solazo

Premiorri Solazo to opony na lato, przeznaczone dla samochodów osobowych, głównie kompaktowych aut poruszających się w terenach miejskich. Nadają się do codziennej jazdy, spełniając potrzeby wielu użytkowników. Zapewniają stabilność prowadzenia pojazdu i wytrzymałość, czyli główne parametry istotne dla wielu kierowców, bez konieczności przepłacania za znaną markę.
W 2014 roku w teście opon letnich Auto Motor und Sport w rozmiarze 205/55 R16 zajęły one 8 miejsce, wyprzedzając takie marki jak Bridgestone, Westlake i GT Radial. W 2015 roku podczas sprawdzianu wykonanego przez Auto Bild dla rozmiaru 215/55 R16, zajęły przedostatnie miejsce wśród 10 testowanych opon letnich.

Opinie o Premiorri Solazo wskazują, że są to opony dobrze spisujące się na drogach. Gwarantują cichą eksploatację i niezłą jakość w atrakcyjnej cenie. Po 10 000km nie wykazują objawów zużycia, zapewniając możliwość długotrwałej eksploatacji. Użytkownicy chwalą je za zachowanie na mokrej nawierzchni, pozwalające na dobre sterowanie samochodem i brak poślizgu podczas hamowania. Niewielkie problemy mogą pojawiać się jedynie podczas gwałtownego ruszania na śliskiej drodze.

Opony są dostępne w rozmiarach od 14 do 19 cali. Ich zaletą jest użycie materiałów przyjaznych dla środowiska, zgodnych z europejskimi rygorystycznymi przepisami. Premiorri Solazo będzie dobrym wyborem dla kierowców, którzy:

  • szukają dobrych jakościowo opon w niskiej cenie,
  • nie chcą przepłacać za markowy produkt,
  • potrzebują ogumienia do rozsądnej jazdy po mieście.

Bieżnik Premiorri Solazo


Bieżnik Premiorri Solazo jest wyposażony w kierunkowe, jodełkowe rowki, odpowiedzialne za dobre osiągi na mokrej nawierzchni i możliwie najkrótszą drogę hamowania. Wzmocnienie stref bocznych chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, a system zaokrąglonych rowków szybko i skutecznie odprowadza nagromadzoną wodę. Usztywnione centralne żebro zapobiega utracie sterowności nawet podczas dużych prędkości. Mieszanka gumowa z naturalnego kauczuku z dodatkiem krzemionki wykazuje wysoką odporność na ścieranie i rozgrzany asfalt, a domieszka olejków naturalnych stanowi uzupełniające zabezpieczenie struktury opony.

Bieżnik Premiorri Solazo

Opinie o oponiePremiorri Solazo


Etykieta Premiorri Solazo dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
9 Test opon letnich "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 215/55 R16
8 Test opon letnich "Auto Motor und Sport" 2014 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony