Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Sava Adapto

Sava Adapto - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Bieżnik Sava Adapto


Bieżnik Sava Adapto

Opinie o oponieSava Adapto


Karol Walor napisał(a):

Kupiłem zachęcony wysoka pozycją w testach Auto Bild, ale też faktem, że bardzo dobrze pasuje do mojego profilu. Inaczej niż u większości najważniejszym dla mnie parametrem jest poziom generowanego hałasu. 70 dB jest granicą nieprzekraczalną więc Sava łapie się na styk i trzeba od razu dodać - jest ok. Lekki jednostajny szum, żadnego tam łuułuuułuuu :) Rewelacyjnie trzyma w skrętach, żadnych problemów na mokrej nawierzchni (indeks C). Trwałości nie oceniam, za krótko je mam. Myślę, że Niemcy zupełnie zasłużenie ulokowali tą oponę zaraz za Quatrakiem Vredesteina. Dodatkowym atutem niech będzie fakt, że na oponce jest napis Made in Poland :) Jeśli nie wymagasz od opon cudu, a fazę używek masz już za sobą to Sava cię nie zawiedzie. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 5
A4 napisał(a):

BARDZO DOBRE OPONY

Ocena: 5
Janusz Stępień napisał(a):

Tak jak poniżej.

Ocena: 5
Piotr napisał(a):

GoodYear4Season poprzednio miałem i były super, po 4 sezonach kupiłem Sava Adapto i zaczęły się kłopoty, uślizgi na zakrętach podczas ruszania Strach zahamować na mokrej nawierzchni

Ocena: 3
Jonasz napisał(a):

Trudno obiektywnie wycenić tą oponą. Robi co do niej należy i robi to dobrze. Raz tylko przy ostrym hamowaniu miałem wrażenie, że lekko ruszyło tyłem (oponki mam założone na tył, przód zmieniam letnie-zimowe) na mokrym z minimalna ilością śniegu. Ale dla auta z ciężkim przodem a lekkim tłem uważam to za możliwe. Ogólnie oponka fajna i do mojego drugiego auta (Citroen Saxo) zamierzam w ogóle kupić te oponki i olać zabawę w opony sezonowe. Przy naszej kapryśnej pogodzie to należałoby w sumie jeździć cały czas z kompletem opon i zmieniać na bieżąco...

Ocena: 4
Vitold napisał(a):

Bardzo dobra opona do normalnej jazdy w kazdych warunkach !!! Prawie tak dobra jak markowa Good Year 4 seassons

Ocena: 5
mirek napisał(a):

dobre opony do samochodu użytkowanego głównie w mieście - dojazd do pracy. Polecam

Ocena: 5
Fausto S. napisał(a):

Zamówiliśmy je dwa razy, dotarły w ciągu maksymalnie dwóch dni. Muszę powiedzieć, że również w przyszłości będę korzystać z zakupów w Oponeo

Ocena: 5

Etykieta Sava Adapto dla rozmiaru 165/70 R13 79 T

E
E
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Sava Adapto uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
2 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2012 w rozmiarze 175/65 R14

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony