Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Sava eskimo hp

Sava eskimo hp - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Bieżnik Sava eskimo hp


Bieżnik Sava eskimo hp

Opinie o oponieSava eskimo hp


Piotr napisał(a):

Za ta cenę są dosyć dobre

Ocena: 6
rafał napisał(a):

za rozsądne pieniądze dobre opony

Ocena: 4
Maciek napisał(a):

Dotąd używałem Dębica FRIGO. Uważam, że te są o wiele lepsze. Lepsze hamowania na śniegu i błocie pośniegowym

Ocena: 6
TT napisał(a):

W tej klasie cenowej trudno o lepsze opony. Przejechałem na nich ponad 20 000 w jednym sezonie i jestem z ich wyboru bardzo zadowolony. Opony dobrze spisują się zarówno w warunkach zimowych jak i w warunkach jesienno / wiosennych. Po 20 000 km nie widać też na oponach praktycznie żadnego zużycia. Jest to mój drugi kontakt z oponami Sava - pierwszy to eskimo S3 (te opony na mojej skodzie fabii używałem 4 sezony i przejechały ok 70 000km i jeszcze pozostało im ok 3-4 mm bieżnika) Ogólnie z opon Sava jestem bardzo zadowolony i prawdopodobnie wybór letnich opon też padnie na w/w firmę!!!

Ocena: 5
JT napisał(a):

Interesowały mnie nie za drogie opony na zimę, zwłaszcza, że ich przeznaczeniem była jazda w mieście. Nie było żadnych problemów. Zero poślizgów przy porannych przymrozkach itp zdarzeń. Nie mam pojęcia jak to wygląda przy większych prędkościach, kiedy jedzie się po autostradzie. Cieżko powiedzieć czy są głośne czy nie.

Ocena: 5
Grzegorz Matyasik napisał(a):

Dość komfortowa ( może trochę za głośna ) i szybka. Dobra przyczepność na zakrętach. Lepsza na śniegu niż na pozostałej nawierzchni. Dobra relacja ceny do jakości.

Ocena: 4
animblejk napisał(a):

Super oponka 100% lepsza od Goodyear Ultra Grip 7+.

Ocena: 6
Szymon napisał(a):

Wszystko jest ok.

Ocena: 6
Robert napisał(a):

Za tę cenę i parametry był to chyba bardzo dobry zakup. Wcześniej też używałem zimówek Sava we wcześniejszym aucie (dostałem je z samochodem w pakiecie) i byłem zadowolony. Jedna uwaga dotycząca użytkowania na śniegu: pełna ocena nie jest możliwa, bo jaka była tegoroczna zima wszyscy wiedzą :)

Ocena: 5
mp napisał(a):

ok

Ocena: 5

Etykieta Sava eskimo hp dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
C
68 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Sava eskimo hp uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 68dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
13 Test opon zimowych ADAC 2015 w rozmiarze 205/55 R16
23 Test opon zimowych "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17
11 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15
15 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie
9 Test opon zimowych "Auto Motor und Sport" 2011 w rozmiarze 205/55 R16
9 Test opon zimowych "Auto Zeitung" 2011 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony