Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Semperit Master Grip 2

Semperit Master Grip 2 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik Semperit Master Grip 2


Bieżnik Semperit Master Grip 2

Opinie o oponieSemperit Master Grip 2


Gal Anonim napisał(a):

Polecam, zdecydowanie lepsze od Dębicy Frigo 2, trzymają się lepiej na mokrej nawierzchni jak i na śniegu.

Ocena: 4
Marcin napisał(a):

Musiałem kupić siostrze taką oponę. Starą zniszczyła. Jeździłem na nich dość sporo w trudnych warunkach. Nie odbiega niczym od opon wiodących producentów. Dobra opona i dobra cena

Ocena: 6
Bogdan napisał(a):

Jestem ze Semperitami bardzo zadowolony, mieszkam pod gorami a opony o duzo lepsze jak Nokian WR D3...

Ocena: 4

Etykieta Semperit Master Grip 2 dla rozmiaru 145/65 R15 72 T

F
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Semperit Master Grip 2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.