Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Toyo Proxes T1-R

Toyo Proxes T1-R - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Toyo Proxes T1-R to opona letnia, należąca do klasy średniej. Jest następcą popularnego modelu Proxes T1-S, o ulepszonym wzorze bieżnika i jeszcze lepszych parametrach. Wyprodukowana przez japońską markę, słynącą ze sportowych osiągów, sprawdza się wśród kierowców preferujących dynamiczny styl jazdy. Najważniejsze cechy tego modelu to:

  • skuteczne odprowadzanie wody i przyczepność na mokrym podłożu,
  • wydłużona żywotność bez utraty wysokich parametrów,
  • doskonała stabilność i precyzyjna trakcja w każdych warunkach.

Opony Toyo Proxes T1-R

Opony Toyo Proxes T1-R są przeznaczone do samochodów osobowych o większej mocy silnika, wyposażonych w felgi o rozmiarze od 14 do 21 cali. Zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa podczas gwałtownych manewrów i dużych prędkości, ciesząc się dużą popularnością wśród użytkowników sportowych aut i limuzyn. Dotychczas model ten nie wziął udziału w żadnych testach, organizowanych przez popularne stowarzyszenia motoryzacyjne.

Opinie o Toyo Proxes T1-R wskazują, że są to godne polecenia opony, które dobrze zachowują się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Gwarantują wysoką przyczepność w każdej sytuacji, a dzięki miękkiej mieszance – skutecznie tłumią wszelkie nierówności. Nie hałasują w trakcie jazdy oraz atrakcyjnie wyglądają, dopełniając sportowego charakteru samochodu. Wymagają nieco rozwagi w czasie intensywnych opadów – mogą nieznacznie wydłużać drogę hamowania. Niemniej oferują wysoki komfort podróżowania i nadzwyczajne osiągi w zakrętach, umożliwiają dynamiczną i agresywną jazdę z większą prędkością przy dobrej pogodzie.

Opony Toyo Proxes T1-R to doskonała propozycja dla kierowców:

  • posiadających samochody o dużej mocy silnika, którzy preferują sportowy styl jazdy,
  • chcących nabyć ogumienie o ciekawym wyglądzie, podnoszącym prezencję pojazdu,
  • wymagających wysokiej przyczepności i stabilności w każdej sytuacji.

Bieżnik Toyo Proxes T1-R


W oponach Toyo Proxes T1-R producent zaprojektował nowoczesny, symetryczny bieżnik w kształcie litery V. Odpowiada on za skuteczne odprowadzanie wody, zmniejszając ryzyko poślizgu. Równomierny rozkład nacisku na podłoże zapewnia wysoką przyczepność oraz powolne, równomierne zużycie, umożliwiając wydłużoną eksploatację. Liczne nacięcia na blokach barkowych są odpowiedzialne za doskonałą reakcję na ruchy kierownicą, ułatwiając precyzyjne sterowanie samochodem. Dodatek krzemionki gwarantuje najwyższą elastyczność oraz dobre parametry na mokrej drodze, a optymalna sztywność zwiększa poziom bezpieczeństwa w czasie pokonywania zakrętów. Dzięki niskim oporom toczenia opona Proxes T1-R jest także przyjazna dla środowiska.

Bieżnik Toyo Proxes T1-R

Opinie o oponieToyo Proxes T1-R


Etykieta Toyo Proxes T1-R dla rozmiaru 205/55 R16 91 W

F
C
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Toyo Proxes T1-R uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony